ABD Merkez Bankası New York Şubesi İmalat Endeksi Raporu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Federal Reserve Bankası (Fed) New York Şubesi tarafından hazırlanan mayıs ayına ilişkin imalat endeksi raporu açıklandı. Raporda, New York’ta faaliyet gösteren imalat firmalarıyla yapılan anket sonuçları değerlendirildi.

Endeks Mayıs Nisan
İmalat Endeksi Eksi 15,6 Eksi 14,3
Yeni Sipariş Endeksi Eksi 16,5 Eksi 16,2
Sevkiyat Endeksi Eksi 1,2 Eksi 14,6

Mayıs ayında imalat endeksinin beklentilerin altında gerçekleşerek eksi 15,6’ya indiği belirtildi. Yeni sipariş endeksinde hafif bir azalış görülürken, sevkiyat endeksinde ise artış kaydedildi. Gelecek 6 aylık döneme ilişkin iyimserlik ise bir önceki döneme göre azalış gösterdi ve 14,5 olarak açıklandı.

Endeks değerlerinin sıfırın üzerinde olması sektörde büyümeyi, sıfırın altında olması ise daralmayı işaret etmektedir. Bu veriler, imalat sektöründeki genel ekonomik durumu yansıtmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
ABD Merkez Bankası New York Şubesi İmalat Endeksi Raporu
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!