Türkiye’nin yükselen değerleri arasında ilk sıralarda yer alan ASELSAN milyon dolarlık anlaşma için Ukraynalı müşteriyle masaya oturdu. Anlaşmanın haberleşme sistemleri tedarikini kapsadığı açıklandı.

ASELSAN Ukraynalı Şirketle Anlaştı

ASELSAN, Ukraynalı müşterisiyle masadan anlaşarak kalktı. İki şirket arasında yapılan sözleşme karşılıklı olarak imzalandı. Yapılan açıklamaya göre sözleşmenin tutarı 44 milyon dolara yakın oldu. Buna göre Türkiye’nin gururu Ukraynalı şirket için haberleşme sistemlerine yönelik tedarik faaliyeti gösterecek. Sözleşmenin imzalanması ardından Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformuna açıklama yaptı.

KAP’a Açıklama Yaptı

Türkiye’nin yükselen değeri şirket anlaşma ardında konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada, söz konusu sözleşmenin Ukrayna’da yerleşik olarak faaliyet gösteren bir müşteriyle imzalandığını ifade etti. Sözleşme kapsamının haberleşme sistemleri tedarikini kapsadığını aktardı. ASELSAN, Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada sözleşmenin toplamda 43 milyon 634 bin 744,40 dolar olduğunu bildirdi.

Teslimat 2018’de

KAP’a yapılan açıklamada teslimata yönelik bilgilerde yer aldı. Buna göre ASELSAN, teslimatları önümüzdeki yıl içerisinde yapacağını kaydetti. 2018 hangi ayında olacağına yönelik herhangi bir bilgi ise paylaşmadı.

İkinci Çeyrek Kârı 564,5 Milyon Lirayı Aştı

Türkiye’nin parlayan yıldızı olarak faaliyetlerine aralıksız devam eden şirket, gerek yurtiçi gerekse yurtdışında en çok aranan isimler arasında yer alıyor. Şirketin yılın ikinci çeyreği sonunda ulaştığı kâr 564 milyon 600 bin liraya kadar yükseldi. Alınan bilgilere göre şirketin yılsonuna kadar teslim edeceği siparişlerin yüzde 6’sı yurtdışı kaynaklı olacak. Bunun yanında yurtiçindeki teslimatlar da tüm hızıyla devam ediyor.

Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]