1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Ayhan Bora Kaplan Soruşturmasında Son Dakika Gelişmeleri

Ayhan Bora Kaplan Soruşturmasında Son Dakika Gelişmeleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ayhan Bora Kaplan Soruşturması ve Gözaltılar

Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırılan ve daha sonra gözaltına alınan üst düzey emniyet yetkililerinden biri olan Ankara Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Öner, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Ayhan Bora Kaplan davasıyla ilgili gizli tanık Serdar Sertçelik‘in iddiaları sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Öner, yardımcısı Şevket Demircan ve komiser Ufuk Gültekin gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, söz konusu iddialarla ilgili 4 kamu görevlisine gözaltı kararı verildiği ve bu kararın uygulandığı belirtildi. Başsavcılık, soruşturma sürecinin titizlikle yürütüldüğünü vurguladı.

Bugün yapılan açıklamada, Sertçelik’in yasa dışı yollarla yurt dışına kaçırılmasıyla ilgili olarak 1’i komiser 4 kişinin daha gözaltına alındığı duyuruldu. Böylece, son üç günde yapılan gözaltı sayısı 8’e ulaştı.

Ancak Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Öner, bugünkü ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Diğer gözaltına alınan isimlerden Murat Çelik, Şevket Demircan ve Ufuk Gültekin ile birlikte bugün alınan komiserin gözaltı süreci devam etmektedir.

Ayhan Bora Kaplan Soruşturmasında Son Dakika Gelişmeleri
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!