1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Bakan Kacır: İhracat rekorunda Sanayi Sektörü En Büyük Rolü Oynuyor

Bakan Kacır: İhracat rekorunda Sanayi Sektörü En Büyük Rolü Oynuyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’dan İhracat Verilerine Yönelik Değerlendirme

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye’nin Mayıs ayı dış ticaret verilerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kacır, Türkiye’nin Mayıs ayı ihracatının 24,1 milyar dolar olarak gerçekleştiğini belirtti.

Bakan Kacır, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “100 yıllık Cumhuriyet tarihimizin en yüksek aylık ve yıllıklandırılmış ihracat rakamlarına ulaştık. Son 12 ayda ihracatımız 260,1 milyar doları buldu” dedi. Bu başarıda en büyük payın Türk sanayisinin olduğunu vurgulayan Kacır, ihracatın yaklaşık yüzde 95’inin sanayi ürünlerinden oluştuğunu belirtti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, ihracatta elde edilen bu rekorlara katkıda bulunan sanayicileri, ihracatçıları ve emekçileri tebrik etti. Türk sanayisinin uluslararası alanda gösterdiği güçlü performansın devam etmesi ve ihracatın artarak sürmesi için çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

Bakan Kacır: İhracat rekorunda Sanayi Sektörü En Büyük Rolü Oynuyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!