1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Balık Fiyatları El Yakıyor

Balık Fiyatları El Yakıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balık fiyatları havaların sıcak gitmesinden dolayı, sezonun başından beri istenen seviyeye gerilemedi. Hamsinin fiyatı 20 liraya kadar yükseldi. Balıkçılar deniz suyu sıcaklığı düşmeden ucuz balığın hayal olduğunu aktardı.

Balık Fiyatları Vatandaşı Memnun Etmedi!

Balık fiyatları vatandaşın şikayet konusu oldu. Balık sezonu girdiğinden bu yana balık fiyatlarının bir türlü düşmediğinden dert yanan balık severler kilogramı 5 lira olan istavrit almayı tercih etti. Hamsi severler “Azda olsa hamsiden şaşmam” dedi.

Hamsi 15 Liradan 20 Liraya Yükseldi

Balık fiyatları havaların sıcak gitmesi nedeniyle bir türlü düşmedi. Deniz suyu balığın sevdiği soğukluğa ulaşmayınca denizden çıkan miktarda ne yazık ki az oldu. Özellikle hamsi fiyatı sezon başından bu güne dalgalı bir seyir izledi. Hamsi sezonu 15 lira seviyesinden açmıştı. Bu günün kilogram fiyatı ise 20 lirayı gördü.

Balık fiyatları hakkında bilgi aldığımız balıkçı esnafı istavritin kilo fiyatının 5 lira olduğunu aktardı. Fiyatın düşük olmasının nedenini istavritin bol olmasına bağlayan esnaf, sardalyenin bu günkü satış fiyatının 10 lira olduğunu ifade etti. Balık tezgahına baktığımızda uskumrunun 15 lira olduğu gözlemlenirken, hamsinin kilogram fiyatının 20 lirayı bulduğu dikkatlerden kaçmadı. Bunların yanında tezgahta yer alan diğer bir balık ise levrek olarak görüldü. Levreğin fiyatı ise 24 lira. Balıkçı esnafı palamut fiyatlarının 15 lira ile 25 lira arasında değiştiğini, fiyatın palamudun büyüklüğüne göre belirlendiğini söyledi.

Hamsi fiyatının 20 liraya çıkmasında yağmura işaret eden esnaf, “Yağmurun denize düşmemesi ve deniz suyunun hala sıcak olması, hamsi miktarını olumsuz etkiledi. Havalar serinlediğinde hem ucuz hem de bol hamsi olacak” dedi.

Balık Fiyatları El Yakıyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!