Banka kredisi ile cep telefonu almak

Gelişen teknoloji dünyasına ayak uydurmakta zorlandığımız şu günlerde telefon alırken bile zorlanıyoruz. Hele ki ülkece telefon değiştirme sıklığımızın kişi başına yılda iki (2) olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda bu zorlanmanın çok da sıra dışı olmadığını anlayabiliriz. Eğer nakit sıkıntısı çekiyor ve telefon üreticilerinin fahiş fiyat politikalarına direnemeyenlerdenseniz bu başlıkta merak ettiklerinizi bulacağınıza eminim.

kredi-karti-ile-telefon

İlk olarak sizlere tavsiye edebileceğim şey; telefon ücretinin tamamını kredi olarak çekmektense bir kısmını nakit ayarlayıp kalanını banka kredisi çekmeniz gelecek günlerdeki yaşamanız muhtemel ödeme sıkıntısını bir nebze azaltacaktır. Nihayetinde telefon dediğimiz alet bize para kazandırmıyor!

Konu başlığında bahsettiğim üzere telefon almak için ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz, fakat bu işlem için öncelikle teknoloji mağazalarının bizlere sunduğu avantajlardan yararlanmayı tercih edeceğiz. Konuyu bilmeyenler için özetlemek gerekirse, herhangi bir bankaya başvuru yapmadan x teknoloji mağazasına gidiyor ve beğendiğiniz ürünleri alıyorsunuz. Ödeme noktasına geldiğinizde ilgili kampanyadan yararlanmak istediğinizi belirttiğinizde sizi anlaşmalı olunan banka temsilcisine yönlendiriyorlar. Çok kısa süren bir bilgi alışverişinden sonra krediniz onaylanıyor ve ürününüzü alabiliyorsunuz.

İşlemler hızlı diye faizlerin de yüksek olduğu hissine kapılmayın, zira ne dosya masrafı ne farklı bir isim altında sizden ek ücret almıyorlar. (istisnaları aşağıda belirttim) Aksine çok uyguna kredi almış oluyorsunuz.

 

1- TEKNOSA – İNG BANK İŞBİRLİĞİ

Teknosa mağazaları “teknokredi” adı altında ingbank aracılığıyla tüketici kredisi çıkarıyor. Minimum 500 TL, maximum 15.000 TL harcama yapabiliyor, bunu kredilendirebiliyorsunuz. Aylık faiz oranı %1,39 ve aylık toplam maliyet oranı %1,67.

Başvuru: TC kimlik numaranız boşluk size verilen nakit kart üzerindeki numarayı 2229’a kısa mesaj olarak iletin.

Olumsuz yönleri; faiz oranı yüksek, alacağınız ürünün tamamını kredi ile ödemek zorundasınız ve 80 TL kart kullanım ücreti çıkıyor.

 

2- VATAN BİLGİSAYAR – ODEABANK İŞBİRLİĞİ

Vatan mağazalarından (Ataşehir hariç) odeabank kredisi ile cep telefonu alabilirsiniz. Minimum 600  TL ve maximum 20.000 TL tutarında kredili harcama yapabiliyorsunuz. Aylık faiz oranı çektiğiniz tutara göre %0,50 – %1,20 arasında değişirken, maliyet toplamı aynı tutara göre %0,60 – %1,44 arasında değişiyor. Örneğin 12 ay vadeli 1.000 TL kredi çektiğinizde geri ödemeniz gereken toplam miktar 1.036 TL 20 kuruş.

İki aşamalı bir başvuru süreci var.

  1. VATAN boşluk TCKİMLİK yazıp 8444’e sms atın. Red cevabı gelirse yapacak bir şey yok. Şayet şüpheli bir durum varsa sizi telefonla arayıp bilgi alıyorlar. Şüpheli durum yoksa onay mesajı geliyor.
  2. Onay gelmesi yeterli değil. Herhangi bir vatan şubesine gidip ilk önce odeabank müşteri temsilcisiyle görüşüyorsunuz, sizden sigortanız, maaş bordronuz gibi belgeler istiyorlar. Bu belgeleri de teslim ettiğinizde tekrar odeabank’tan aranıyorsunuz ve o an kesin olarak belli oluyor.

Olumlu yönleri: Faiz oranları diğerlerine göre en düşük banka. Kart kullanım ücreti ya da başka bir ek ücret de yok.

 

3- MEDİAMARKT – DENİZBANK İŞBİRLİĞİ

Denizbank’tan alacağınız kredi ile telefon almak çok kolay, ancak önceki iki seçenek kadar basit ve masrafsız değil. Denizbank kredisi kullanabilmek için öncelikle ürünü mediamarkt’tan kredi kartıyla (tek çekim) ya da banka kartıyla satın almış olmanız gerekmekte. Akabinde (1 hafta içinde) faturanız ile herhangi bir Denizbank şubesine başvuruda bulunuyorsunuz, eğer kredi çıkarsa faturanız kadar tutarı size nakit olarak veriyorlar ve aldığınız parayla önceki borcunuzu kapatıyorsunuz. Bu saatten sonra da Denizbank’a kredi borcunuzu ödemeye başlıyorsunuz. Aylık faiz oranı %1,58 – %1,78 arasında değişirken, aylık toplam maliyet oranı %1,98 ila %2,17 arasında değişmekte. Ekstra olarak %0,05 kredi tahsis ücreti, en az 1.000 TL kredi için 3,8 TL hayat sigortası ve 35 yaş ve üzeri için değişen yıllık maliyet oranı ücreti.

  Ev Hanımına Kredi Veren Bankalar

Olumsuz yönleri: Rakipleriyle kıyaslandığında kredi çekme işlemi pratik değil. Faizler yüksek ve ekstra ücretleri bulunuyor.

Başvuruyu TC Kimlik numaranız ile Denizbank’ın web sitesinden yapabiliyorsunuz.

 

4- GOLD BİLGİSAYAR – VAKIF BANK İŞBİRLİĞİ

Gold bilgisayar’dan alacağınız telefon ya da herhangi bir ürün için harcamalarınızı Vakıf Bankasında taksitlendirebilirsiniz. Bu süreç Denizbank ile hemen hemen aynı olmakla birlikte, burada değişiklik olarak sayabileceğimiz aldığınız ürünün faturasıyla birlikte bankaya gitmeniz için 30 günlük süre veriyor. Bankanın yalnızca Gold müşterilerine verdiği kredi minimum 500 TL ve maksimum 3.000 TL olarak belirlenmiş. 24 ay vadeli olarak çekebileceğiniz 3.000 TL tutarındaki kredi için aylık taksit oranı %1,55 ve aylık maliyet toplamı da %1,86 olarak sabitlenmiş.

Başvuru: TIK TCKİMLİK ve Aylık Gelirinizi 5724’e kısa mesaj olarak göndermeniz yeterli.

Olumlu Yönleri: Hayat sigortası alınmıyor.

Olumsuz Yönleri: En az 1 yıllık kredi kartı kullanıcısı olmak zorundasınız. Ücretin bir kısmını kredi çekme olanağınız yok, tüm harcamanızı taksitlendirmek zorundasınız.

 

5- FİNANSBANK ENPARA

Teknoloji mağazalarının bankalar ile yaptığı anlaşmalar dışında, hızlı ve masrafsız kredi çekebileceğiniz bir seçenek de Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmeti olan Enpara. Eğer yukarıdaki ilk 2 seçeneği elediyseniz, 3 ve 4. seçeneğe hiç uğramadan bu yolu deneyebilirsiniz. Çünkü toplam masraflar ve harcadığınız süre olarak en pratik seçenek bu.

Enpara’dan alacağınız kredide, 1 kuruş masraf ödemiyorsunuz ve şubeyle işiniz olmuyor. (zaten şubesi de yok)

İnternet üzerinden ihtiyacınız kadar kredi tutarında başvuru yapıyorsunuz, sizi kontrol edip telefonla dönüş yapıyorlar. Sizden bazı bilgiler alıyorlar, maaşınız, evinizin durumu, vs. Ortalama 2 saat içinde krediniz sonuçlanıyor. 1 aydan 36 aya kadar yaptığınız kredi başvurusunda aylık faiz oranı sabit %1,42, yıllık maliyet oranı ise %22,48. Örneğin 12 ay vadeyle 1.000 TL kredi çekerseniz toplam geri ödemeniz gereken ücret 1.114 TL 20 kuruş oluyor.

Minimum 1.000 TL ve maksimum 30.000 TL kadar kredi çekebiliyorsunuz.

Olumlu yönleri: Herhangi bir mağaza ile anlaşması bulunmadığından en uygun satın alma koşullarına göre ürününüzü en ucuz fiyattan bulabilirsiniz. Kredi hesabınıza nakit olarak yatacağından satın alacağınız mağazanın nakit alım indiriminden faydalanabilir, krediye ödeyeceğiniz faizi amorti edebilirsiniz.

Olumsuz yönleri: Hali hazırda enpara müşterisi değilseniz, onaylanan kredinizin hesabınıza yatacağı bir kart çıkartılması gerekeceğinden, bu süreç 1 haftayı bulabilir. Çünkü enpara kartları sadece müşteri temsilcisinin sizi ziyaret etmesiyle teslim ediliyor, posta ya da şubeden teslim yok.

Başvuru: Finansbank enpara sayfasından online başvuru yapabilirsiniz.

Kaynakça

Şunlar konuyu tanımlayabilir:

odeabank teknoloji kredisi language:tr,banka kredili telefon kampanyaları,kredili telefon alimi nedir,krediyle telefon almak
Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: 1 Ortalama: 2]

2
Merak Ettiklerinizi Sorun

avatar
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
trackback
Kurumsal kredi kartına taksit yapan siteler - HepFinans

[…] sebebiyle artık cep telefonlarını taksitle satın alamıyoruz demiştik. Birinci yöntemi banka kredisi ile cep telefonu almak adlı yazımda anlatmıştım, şimdi ise ikinci […]

trackback
iPhone 6s en uygun nereden alınır? - HepFinans

[…] gibi kampanyalarıyla bu telefonları piyasanın altında almak mümkün. Daha önceki yazımda banka kredisi ile cep telefonu nasıl alınır bunu anlatmıştım. O makaleyi okumadıysanız bu yazıyı okumadan önce ona göz atmanızı […]