Telefon kredisi veren bankalar sayesinde telefon alışverişi esnasında nakit sıkıntısı çeken vatandaşlar için çeşitli kolaylıklar sağlanmaktadır. Taksit ile telefon satın almak isteyen vatandaşlar, bankalar tarafından sunulan kredi çeşitlerinden yararlanabilmektedir. Telefon için kredi veren bankalar sayesinde 36 aya varan vadeler ile telefon satın alabilmek mümkündür.

kredi-karti-ile-telefon

Telefon Kredisi Nedir?

Telefon kredileri sayesinde cep telefonu modellerini taksit ile satın alabilmek mümkün hale gelmektedir. Bilindiği üzere, geçtiğimiz yıllarda yapılan yeni düzenlemeler sayesinde taksitle cep telefonu satışı kısıtlanmıştır. Bu durumun birçok vatandaş için mağduriyet yaratması sonucunda bankalar ile telefon satışı yapan firmalar ortak bir anlaşmaya varmışlardır. Bu anlaşma sayesinde ise bankaların vatandaşlar için hazırladığı özel bir kredi sistemi ortaya çıkmıştır.

Telefon Kredisi Nasıl Alınır?

Telefon kredisi almak için vatandaşlar tarafından izlenmesi gereken belirli prosedürler vardır. Vatandaşların ilk olarak satın almak istedikleri telefon modeline karar vermeleri gerekmektedir. Satın alacakları telefon modeline karar veren vatandaşların mağazalar aracılığı ile anlaşmalı olunan bankaya başvuruda bulunmaları oldukça kolaydır. Bu aşamada, mağazadan alınacak referans kredi başvurusunda büyük bir öneme sahiptir. Vatandaşların referans ile birlikte bankaları arayarak bireysel başvuruda bulunması gerekmektedir. Telefon satışının gerçekleşmesi için bankadan gelecek onay mesajı gereklidir.

Alacakları telefon modeli hakkında önceden karar sahibi olan vatandaşlar ise mağazaya gitmeden banka şubeleri aracılığı ile başvuru talebinde bulunabilmektedirler. Vatandaşların, banka şubelerine alacakları telefon modeli ve fiyat tutarını bildirmeleri gerekmektedir. Başvuruda bulunacak vatandaşlardan ek bir belge talep edilmemektedir.

Telefon Kredisi Alma Şartları

Telefon kredisi almak için çok fazla şart bulunmamaktadır. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartlarını yanlarında getirmeleri yeterli olacaktır. T.C. kimlik numarası sayesinde vatandaşların kredi puanlarının görüntülenmesi ile başvuru işlemi kısa bir süre içerisinde sonuçlanabilmektedir. Telefon kredisi ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirildiği için başvuru işlemi hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Yüksek bir kredi notuna sahip olan vatandaşların telefon kredileri kısa bir süre içerisinde olumlu bir şekilde sonuca ulaşmaktadır. Ancak, kredi notu düşük olan veya yüksek tutarlı banka borcu bulunan vatandaşların kredi başvuruları kesin bir şekilde reddedilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nde hizmet veren her bir bankanın farklı başvuru koşullarına sahip olabileceği unutulmamalıdır.

Telefon Kredisi Veren Bankalar

Telefon kredileri sağlayan bankalar şu şekildedir:

  • Garanti Bankası Tarafından Hazırlanan Telefon Kredisi,
  • İş Bankası Tarafından Hazırlanan Telefon Kredisi,
  • Vakıfbank Tarafından Hazırlanan Telefon Kredisi,
  • Halkbank Tarafından Hazırlanan Telefon Kredisi,
  • Finansbank Tarafından Hazırlanan Telefon Kredisi.

Teknokredi ile Telefon Kredisi

Teknokredi ile telefon kredisi, ING Bank tarafından hazırlanmaktadır. Teknosa ve ING Bank tarafında yapılan anlaşma sayesinde taksitli telefon alışverişi yapmak mümkün hale gelmektedir. ING Bank ve Teknosa anlaşması ile hayata geçen bu kredi türünde vatandaşlardan herhangi bir ek ücret alınmamaktadır. Teknokredi başvurusunda bulunan her vatandaş 500 ile 15,000 arası limite sahip olmaktadır. Limitin belirlenmesi için satın alınmak istenen telefon modeli ve fiyat bilgisi sağlanılmalıdır. Teknokredi ile telefon kredisine sahip olmak isteyen vatandaşların ING Bank ya da Teknosa mağazaları ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. SMS başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar T.C. kimlik numaraları ile birlikte ürün kodunu 2229 numaralı hatta kısa mesaj olarak gönderebilmektedir. Başvurusu onaylanan vatandaşlar kısa bir süre içerisinde kısa mesaj yoluyla bilgilendirilecektir. ING Bank tarafından hazırlanan Teknokredi telefon kredis,i müşterilerine 9 ile 36 ay arasında değişen vade seçenekleri sunmaktadır. ING Bank telefon için kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilen bankadır.

Denizbank MediaMarkt Telefon Kredisi

Denizbank MediaMarkt telefon kredileri, Denizbank ile MediaMarkt arasındaki anlaşma sonucu ortaya çıkmaktadır. Türkiye’nin farklı lokasyonlarında hizmet vermekte olan MediaMarkt teknoloji mağazaları ile telefon kredisine sahip olmak oldukça kolaydır. MediaMarkt mağazaları ve MediaMarkt internet siteleri sayesinde başvuru işlemi gerçekleştirilmektedir. MediaMarkt telefon kredisine başvurmak isteyen vatandaşların T.C. kimlik numaraları ile beraber telefon numaralarını da yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. MediaMarkt tarafından hazırlanan telefon kredisi ile 36 aya varan vade seçeneklerinden yararlanılabilmektedir. Mağaza tarafından belirlenen vade miktarı telefon modeli ve fiyatı göz önünde bulundurularak hesaplanmaktadır.

Garanti Bankası Telefon Kredisi

Garanti Bankası telefon kredilerine başvurmak için yapılması gereken belirli işlemler vardır. Garanti Bankası aracılığı ile telefon kredisine sahip olmak isteyen vatandaşlar aşağıdaki kanallar aracılığı ile başvuru işleminde bulunabilmektedir:

  • Garanti Bankası Şubeleri: Garanti Bankası’na ait şubeler sayesinde T.C. kimlik numarası ve telefon numarası bilgileri sağlanarak telefon başvurusunda bulunulabilmektedir.
  • Garanti Bankası İnternet Sitesi: Garanti Bankası’na ait garantibankasi.com.tr internet sitesi aracılığı ile kısa bir süre içerisinde telefon kredisi başvurusu yapılabilmektedir. İnternet sitesinde yer alan kredi başvuru formları sayesinde telefon kredilerinin kısa bir süre içerisinde sonuçlanması mümkündür.
  • Garanti Bankası Müşteri Destek Hattı: Garanti Bankası’na ait 444 0 333 numaralı müşteri destek hattı ile telefon kredisi başvuruları tamamlanabilmektedir. Başvuruda bulunacak vatandaşların sesli yanıt sistemi ile kendilerinden istenen bilgileri sağlamaları yeterlidir.

Garanti Bankası telefon kredilerinin faiz oranı 2019 yılı itibarı ile %1,84 olarak açıklanmaktadır. Garanti Bankası, telefon kredisi almak isteyen vatandaşlar için 36 aydan oluşan vade oranları sunmaktadır. Garanti Bankası telefon kredileri hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların 444 0 333 Garanti Müşteri Destek Hattı ya da Garanti Bankası şubeleri ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

İş Bankası Telefon Kredisi

İş Bankası telefon kredisi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların 0850 222 0 724 numaralı İş Bankası Müşteri Destek Hattı’nı aramaları yeterlidir. Müşteri Destek hattının yanı sıra İş Bankası şubeleri ya da İş Bankası internet sitesi de başvuru konusunda hizmet veren kanallar arasındadır. İş Bankası telefon kredisi faiz oranı 2019 yılı itibarı ile %1,20 olarak belirtilmektedir. İş Bankası ile tercih edilen telefon modeline bağlı olarak 36 aya kadar vade imkânından yararlanmak mümkündür.

ENPARA Cep Telefonu Kredisi

ENPARA telefon kredileri ile cep telefonu satın almak oldukça kolaydır. ENPARA telefon kredisine başvuracak vatandaşların başvuru sırasında ihtiyaç kredisi seçeneğini işaretlemeleri gerekmektedir. ENPARA ile telefon kredisi başvurularında en çok tercih edilen yöntem mobil bankacılık uygulamalarıdır. ENPARA telefon kredisi onaylanan vatandaşların aylık en az 186 TL’den oluşan taksit planlarını kabul etmeleri gerekmektedir. ENPARA cep telefonu kredilerinin aylık faiz oranı 2019 yılı itibarı ile %1,42 olarak belirlenmiştir. ENPARA kullanıcıları için kredi masraf tutarı alınmamaktadır.

Bankalardan Cep Telefonu Kredisi Alamayanlar

Bankalardan cep telefonu kredisi almak için vatandaşların daha önce bankalardan ret almış olmamaları gerekmektedir. Telefon için kredi veren bankaların avantajlarından yararlanamayan vatandaşların sahip oldukları operatörler ile iletişime geçmeleri tavsiye edilmektedir. Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom hatlarından birini kullanan vatandaşlar, kullandıkları hat üzerinden taksitli ödeme koşullarına sahip olabilmektedirler. Türkiye’de hizmet veren cep telefonu operatörleri, fatura üzerinden yapılandırılan taksit seçeneklerine sahiptir. Operatör üzerinden yapılan taksitlendirme işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için operatör müşteri hizmetlerinden yardım alınabilmektedir.

Kaynakça

Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: 2 Ortalama: 3.5]