1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Çin Türkiye İlişkilerinde Yeni Dönem

Çin Türkiye İlişkilerinde Yeni Dönem

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin ile Türkiye arasında devam etmekte olan görüşmeler ticari ilişkilere olumlu yansıyacak. İki ülke arasında yeni ekonomik anlaşmalar yapılacağına işaret eden yetkililer, turizmde önemli gelişmeler kaydedileceğini aktardı.

Çin 2018’i Türkiye Turizm Yılı İlan Etti! Çinli Turist Sayısını Artıracak

Başkonsolos Yardımcısının açıklamalarına göre Çin ile Türkiye arasında özellikle önümüzdeki yıl itibari ile ticari ilişkiler yükselişe geçecek. Bu kapsamda her iki ülkenin ihracatları da olumlu etkilenecek. Özellikle turizm sektöründe karşılıklı olarak ciddi bir yükseliş söz konusu olacak. Başkonsolos Yardımcılığı yapmakta olan Chen Su, Çin’in 2018 yılını Türkiye Turizm Yılı ilan ettiğini anımsatarak, “Çin halkı 2018 yılında Türkiyeyi daha yakından tanıma fırsatı yakalayacak. “Türkiye Turizm Yılı” dolayısıyla ülke genelinde çok sayıda etkinlik ve organizasyon düzenlenecek. Türk kültürü, gelenekleri, adetleri, yemek kültürü, tarihi, sosyal hayatı, geleneksel lezzetleri, oyunları ve daha birçok konu Çin’de düzenlenecek etkinliklerle Çinlilere tanıtılacak. Çin halkının bu organizasyonlar ve tanıtım faaliyetlerine yoğun bir ilgi göstereceğini düşünüyoruz. Katılımın yüksek olması Türkiye’nin 2018 ve sonraki yıllarda turizm sektörüne olumlu yansıyacaktır. Çinliler Türkiye’nin doğal güzelliklerini, tarihini ve kültürünü merak edecek ve mutlaka tatil için ülkeye gelecektir” dedi.

Başkonsolos Yardımcısı açıklamasında Türklerin ve Çinlilerin ortak projeler dahilinde bir araya gelebileceğini söyleyerek, “İki ülke vatandaşları birlikte çok güzel işlere imza atabilir” ifadelerini kullandı.

Türkiye ile Çin arasında artarak devam eden gerek siyasi gerek ticari ilişkiler, özellikle Türkiye ekonomisi için büyük önem arz ediyor. Beklentiler gerçekleşirse, Türkiye önümüzdeki yıl Çinli turist sayısında ciddi bir patlama yaşayacak gibi görünüyor.

Çin Türkiye İlişkilerinde Yeni Dönem
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!