1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Esendere Sınır Kapısı Hizmet Süresi Tam Güne Çıkarıldı

Esendere Sınır Kapısı Hizmet Süresi Tam Güne Çıkarıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Esendere Sınır Kapısı 24 saatlik hizmete bugünden itibaren ara vermeyecek. Sınır kapısı bölgede yaşanan terör olayları nedeniyle günün belli saatleri arasında hizmet vermekteydi.

Esendere Sınır Kapısı 24 Saatlik Hizmete Yeniden Başladı

Esendere Sınır Kapısı geçen yılın 14 Martında başlatılan “Şehit Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu” sonrasında saat 8 ile 17 arasında hizmet vermekteydi. Operasyonun sona ermesi ardından ise sınır kapısının açık olduğu saatler 8 ile 22 arasına çekilmişti. Sonrasında ise uygulama bu güne kadar devam etti. Esendere Sınır Kapısı bugün itibariyle 24 saat hizmet vermeye yeniden başladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci’ye Teşekkür Etmeyi İhmal Etmedi

Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı sınır kapısının 24 saat süreyle açık olmasını değerlendiren bir açıklama yaptı. Oda Başkanı Salih Özdemir, alınan karardan memnun olduklarını ifade etti. Oda olarak Esendere Sınır Kapısı’nın 24 saat hizmet vermesi taleplerini Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesine aktardıklarını belirten Özdemir, “Başvurumuzu iki ay kadar önce yapmıştık. Yetkililer talebimizin haklı olduğunu ifade etmiş, olumlu karşılamıştı. Başvurumuzu kısa bir süre önce yapmamıza rağmen Bakanlık ilgili kararı hızla aldı ve Esendere Sınır Kapısı’nın günün her anında açık olması yönündeki kararı hayata geçirdi. Bugün itibariyle artık sınır kapımız günün her anı hizmet verecek” dedi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye teşekkür eden Özdemir, sınır kapısının 24 saat süreyle açık olmasının bölge ekonomisi için önem arz ettiğini aktardı. Bölgeden günlük çalışan kişilerin olduğuna dikkat çeken Oda Başkanı, bu kişilerinde alınan karara sevindiklerini sözlerine ekledi.

Esendere Sınır Kapısı Hizmet Süresi Tam Güne Çıkarıldı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!