1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. FAST Servisi, Onay Gerektiren Ödemelerde Devreye Alındı

FAST Servisi, Onay Gerektiren Ödemelerde Devreye Alındı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, FAST Güvenli Ödeme İşlemi Katman Servisi’ni Devreye Aldı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), onay gerektiren ödeme işlemleri için yeni bir hizmeti devreye aldı. FAST Güvenli Ödeme İşlemi Katman Servisi, finansal işlemlerde güvenliği artırmayı amaçlayan bir sistemdir. Bu hizmet ile özellikle 2. el araç alım-satım işlemleri başta olmak üzere çeşitli iş modellerinde kullanılabilecek.

TCMB’nin açıklamasına göre, FAST Güvenli Ödeme İşlemi ilk aşamada 2 milyon TL işlem limitiyle sınırlı olarak kullanılabilecek. Bu hizmet sayesinde taraflar arasındaki ödeme süreçleri daha güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilecek.

Geliştirilen bu sistem, finansal işlemlerde dolandırıcılığı engellemek ve ödemelerin daha güvenli bir şekilde yapılmasını sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. FAST Güvenli Ödeme İşlemi ile dijital ödeme süreçleri daha güvenilir hale getirilerek kullanıcıların finansal işlemlerde daha fazla güven duymaları hedeflenmektedir.

Bu yenilikçi hizmetin yaygınlaşmasıyla birlikte Türkiye’de finansal işlemlerin güvenliği ve hızı artacak, bu da ekonomiye olumlu yansımaları olacaktır.

FAST Servisi, Onay Gerektiren Ödemelerde Devreye Alındı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!