1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Hamsi Fiyatı El Yakmaya Devam Ediyor!

Hamsi Fiyatı El Yakmaya Devam Ediyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hamsi fiyatı, hamsi severleri bu yıl üzdü. Balık tezgahlarında fiyatı sezon başından beri düşmeyen hamsinin kilo fiyatı 20 liradan satışa sunuluyor. Fiyatların yüksek olma nedenini hamsi miktarındaki düşüklüğe bağlayan balıkçılar vatandaşlara “Sabredin, ucuzlayacak” diyor.

Hamsi Fiyatı Görenleri Şaşırtıyor

Hamsi fiyatı ev yasağının sona erdiği günden bu yana pek bir düşüş kaydetmedi. Bir aylık süreçte 20liradan aşağı bir türlü düşmeyen hamsi fiyatı, tüketicileri üzdü. Balıkçılarda fiyatı yüksek bulurken, hamsi miktarının bir önce ki yıla kıyasla az olduğunu ifade etti.

Denizden ağlara takılan hamsi miktarı az olunca bu durum balık tezgahlarına olumsuz yansıdı. Fiyatlar el yakarken, vatandaşlar farklı balık türlerini almayı tercih etti. Hamsinin müdavimleri ise fiyata aldırış etmeden, azda olsa mutlaka hamsi aldı. Kilo fiyatı şu anda 20 lira olan hamsinin ilerleyen günlerde fiyat düşüşü yaşaması umut ediliyor.

Balıkçı esnafı bu yıl her çeşit balığın ağlara takıldığını, tezgahlardaki balık türünün fazla olduğunu, ama balık miktarının azlığından kaynaklı olarak fiyatların istenen seviyeye inmediğini dile getirdi. Deniz suyu sıcaklığına işaret eden balıkçı esnafı, “Deniz suyunun soğuması ardından, avlanan balık miktarının artmasını bekliyoruz. Böylece hem fiyatlar düşecek, hem balık alan tüketici sayısı artacak” dedi.

Hamsi fiyatı 20 lira seviyesinde satışa sunulurken, istavritin kilo fiyatı 15 liradan başlıyor. Sardalyanın kilo fiyatı ise 10 lira olarak göze çarpıyor. Palamutta tane fiyatı 5 lira ile 15 lira arasında değişiyor. Banbun severlerde fiyatların düşmesini biraz daha bekleyecek gibi görünürken şu andaki fiyat kilogramda 20 lira. Uskumrunun kilo fiyatı 15 TL, mezgit ise 12 liradan alıcı buluyor.

Hamsi Fiyatı El Yakmaya Devam Ediyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!