HSBC Yeni CEO’sunu Belirledi!

HSBC yeni CEO çalışmalarında sona geldi. Avrupa’nın en büyük bankalarından olan HSBC’nin üst düzey yöneticisi Stuart Gulliver’in yerine John Flint gelecek.

HSBC yeni CEO çalışmalarında sona geldi. Avrupa’nın en büyük bankalarından olan HSBC’nin üst düzey yöneticisi Stuart Gulliver’in yerine John Flint gelecek.

HSBC Yeni Üst Düzey Yöneticisinin John Flint Olacağını Duyurdu

HSBC’nin yeni CEO arayışında Stuart Gulliver’in önümüzdeki yılın şubat ayında emekli olması etkili oldu. Banka bu nedenle üst düzey yönetici arayışına başladı. CEO arayışında üzerinde durulan isimler arasında yer alan John Flint’te karar verildi. John Flint aynı banka bünyesinde bankacılık ve varlık yönetimi bölümünde sorumlu olarak görev yapmaktaydı.

En Güçlü Adaylar Arasındaydı

Uzun zamandır üzerinde düşünülen HSBC CEO’sunun banka dışından atanması beklenmekteydi. Özellikle Britanyalı otoriteler bu konuda bankaya baskı yapmaktaydı. Fakat İngiliz banka tercihini, grup bünyesi personelinde yana kullandı ve John Flint’in HSBC’nin yeni CEO’su olmasına karar verdi.

Flint 1989’dan Bu Güne Banka Grubunda Farklı Görevler Aldı

John Flint’in 1989 senesinden bu güne banka bünyesinde farklı görevler üstlendiği biliniyor. HSBC Flint’in tecrübesine güvendiğini en başından beri ifade ederken, bir zamanlar şimdiki CEO’nunda şefliğini yapmış olan Flint’in bu pozisyonda da başarılı olacağını aktardı.

Son alınan karar ardından Flint, Gulliver tarafından boşaltılacak koltuğun yeni sahibi olacak. Flint CEO olarak görevine 2018 yılının 21 Şubatında başlayacak.

Gulliver Yeni CEO’dan Övgüyle Bahsetti

Yeni üst yönetici isminin açıklanması ardından Stuart Gulliver kısa bir değerlendirme yaptı. Gulliver, John Flint’e güvendiğini, şirkete artılar kazandıracağını düşündüğünü ve önemli olanın CEO koltuğuna kimin oturduğundan ziyade şirketin geleceği olduğunu söyledi.

Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: Ortalama: ]
  Çanakkale Balık Halinde Fiyatlar Tavan! Vatandaş Şaşkın
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x
()
x