1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. İstanbul’da taksimetre ücretlerine zam geldi. İşte yeni fiyatlar!

İstanbul’da taksimetre ücretlerine zam geldi. İşte yeni fiyatlar!

İstanbul'da taksimetre ücretlerine zam geldi. İşte yeni fiyatlar!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her geçen gün artan nüfüsu ve trafik sorunuyla sürekli gündeme gelen İstanbul’da yılın ilk çeyreğinde gelen toplu ulaşım zammından sonra taksimetre ücretlerine de zam geldi.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) hazırlamış olduğu yeni düzenlemeye göre İstanbul’da taksi ve dolmuş-taksi ücretlerine yüzde 15 oranında zam yapıldı.

İstanbul'da taksimetre ücretlerine zam geldi. İşte yeni fiyatlar!

YAPILAN ZAMDAN MEMNUNUZ

Daha önce iki yıllık sürenin üzerine yüzde beş olarak yapılan zamdan memnun olmayan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur, yeni zamdan duyduğu memnuniyeti şu şekilde ifade etti;

“Taksimetre ücretlerine iki yıl aradan sonra yapılan yüzde beşlik zam artışı, masraf ve giderlerimizin karşısında bizi çok zorlayan bir sürece sokmuştu. Yaptığımız girişimler ve görüşmeler sonucu İBB büyükşehir belediyesi çalışma şartlarımızı yeniden gözden geçirerek yüzde 15 oranında zam yapılmasına karar verdi. Böylece her yıl yaşanan zam krizi polemiği bu yıl yaşanmamış oldu. Belirlenen oran esnafımıza nefes aldıracak olup, yetkililere ve emeği geçenlere kendim, esnafım adına müteşekkirim.”

UKOME’nin yapmış olduğu düzenlemeye göre bundan böyle her yıl Eylül ayında TEFE-TÜFE oranları göz önüne alınarak taksimetre ücretlerine zam yapılacak.

2017 YILI TAKSİ ÜCRETLERİ ŞU ŞEKİLDE

Açılış ücreti: 4 TL

Km başına ücret: 2,5 TL

Kısa mesafe ücreti: 10 TL

2016 YILINDA ÜCRETLER NEYDİ?

Açılış ücreti 3,45 TL

Kilometre başına ücret: 2,10 TL

Kısa mesafe ücreti: 8,75 TL

İstanbul’da taksimetre ücretlerine zam geldi. İşte yeni fiyatlar!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!