Kırsal Kalkınma Programı Bursalı Üreticiyi Memnun Etti!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kırsal Kalkınma Programı uygulanan kentler arasında yer alan Bursa, üretimi artırdı. Üretimin artması yurtiçi pazardaki payı artırırken, kentin ihracatına da büyük katkılar sağladı.

Program Bursa’daki Tarımsal Üretimi Artırdı!

Kırsal Kalkınma Programı hakkında bir değerlendirme yapan kentin Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Programın kent genelinde hayata geçmesi, üreticimizin yüzünü güldürdü. Üretimdeki artış, iç ve dış pazardaki payımızı olumlu etkiledi” dedi.

Kırsal Kalkınma Programı Geçen Yıl Uygulamaya Geçti

Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, Kırsal Kalkınma Programı startının geçtiğimiz yıl verildiğini, ilk uygulamanın siyah incire yönelik olduğunu söyledi. “Siyah incirin fiyatının geçen yıl oldukça düşük seviyelerde olduğunu görünce, tarım şirketlerimiz kanalıyla bazı çalışmalar yaptık. Kent genelinde faaliyet gösteren üretici birliklerine bazı destekler verdik. Desteklerle birlikte yurtdışına satışlar hızlandı. İhracattaki artışla birlikte siyah incir fiyatları da yükselişe geçti. Bir liradan satılan incirin fiyatı, zamanla 8 lira seviyesine kadar çıktı” diyen Altepe, bu yılın fiyatları hakkında da konuştu.

İncir Fiyatları 5 İle 5,5 Lira Arasında Değişiyor

“Bu yılki siyah incir fiyatları 5-5,5 lira arasında değişti” bilgisini aktaran Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Kırsal Kalkınma Programı sayesinde incir üreticisinin yüzünün güldüğünü ifade etti.

Üretimin Devam Ettiği Her Yerde… Üreticinin Her Daim Yanında

Belediye olarak üreticinin her zaman yanında olduklarının altını çizdi ve “Belediye olarak kentimizi ve vatandaşlarımızı ilgilendiren her türlü konuyla yakından ilgileniyoruz. Kırsal Kalkınma Programı uygulamaları kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın daha fazla üretmesine katkı sağlıyor. Bizlerde belediye yönetimi olarak elimizden gelen desteği üreticimize sunuyoruz. Bu kapsamda kent genelindeki bin 76 mahalle sorumluluk alanımızda. Bunun yanında 17 ilçede devam etmekte olan üretimin her türüyle yakından ilgilenmeye çalışıyoruz” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kırsal Kalkınma Programı Bursalı Üreticiyi Memnun Etti!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x