1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Kredili İşlem Yasağı Bir Hisseye Uygulandı

Kredili İşlem Yasağı Bir Hisseye Uygulandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa İstanbul Açığa Kredili İşlem Önlemi

Borsa İstanbul, HURGZ.E hissesine ilişkin açığa kredili işlem yasağı getirildiğini duyurdu. Bu önlem, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararı kapsamında, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) uyarınca alınmıştır.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan (KAP) yapılan açıklamaya göre, HURGZ.E hisseleri 3 Temmuz tarihine kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir. Bu karar, hisse senedi piyasasında oluşabilecek aşırı oynaklığı önlemeyi amaçlamaktadır.

Açıklamada, “Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında HURGZ.E paylarında 04/06/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/07/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir” ifadelerine yer verildi.

Bu önlem, yatırımcıların riskleri kontrol altında tutmalarına ve piyasanın istikrarını korumaya yönelik alınmıştır. Yatırımcıların güvenliği ve piyasanın sağlıklı işleyişi için alınan bu tedbir, piyasadaki dengelerin korunmasına yardımcı olacaktır.

Kredili İşlem Yasağı Bir Hisseye Uygulandı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!