1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Küresel Piyasalarda Kritik Veri Öncesi Negatif Seyir

Küresel Piyasalarda Kritik Veri Öncesi Negatif Seyir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fed Raporuna Göre ABD Ekonomisi

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) son Bej Kitap raporu, ekonomik görünümün biraz daha kötüleştiğini ortaya koydu. Belirsizliklerin arttığı vurgulanırken, sektörlere ve bölgelere göre farklılık gösteren koşullar ele alındı. Raporda fiyatların ılımlı bir hızda arttığı ve bu artışın yakın vadede devam etmesinin beklendiği belirtildi. Özellikle Gayrisafi Yurt İçi Hasıla (GSYH) verilerinin önümüzdeki dönemde Fed’in politikalarına yön verebileceği ifade edildi.

Uluslararası Piyasalardaki Gelişmeler

ABD’de tahvil ihalelerine talebin zayıflaması sonucunda 10 yıllık tahvil faizinde artış yaşandı. Dolar endeksi ve altın fiyatlarındaki hareketlilik de yakından takip ediliyor. Öte yandan, petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar ve OPEC+ grubunun alacağı kararlar piyasalarda etkili olmaya devam ediyor. Ayrıca, NFT’ler ve güvenlik riskleri konusundaki endişeler gündemdeki yerini koruyor.

Borsa İstanbul’da yaşanan dalgalanmalar, Türkiye’nin ekonomik gündemini de belirliyor. TCMB’nin Para Politikası Kurulu toplantı özeti ve dolar/TL kuru gibi konular yakından izleniyor. Yurt içinde ve dışında açıklanacak ekonomik veriler piyasalardaki hareketliliği etkilemeye devam edecek.

Avrupa ve Asya borsalarındaki seyir de genel olarak negatif bir trend izliyor. Ülkelerin enflasyon ve işsizlik verileri, küresel piyasalarda belirleyici olmaya devam ediyor. Özellikle Çin’in aldığı ekonomik tedbirler ve Japonya’daki tüketici endeksleri yakından takip ediliyor.

Küresel Piyasalarda Kritik Veri Öncesi Negatif Seyir
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!