1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Rekabet Kurumu, Google’a 482 Milyon TL Ceza Verdi

Rekabet Kurumu, Google’a 482 Milyon TL Ceza Verdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rekabet Kurumu, Google’a 482 Milyon TL Para Cezası Verdi

Rekabet Kurumu, Google hakkında aldığı kararı duyurdu. Şirkete otel sorgularında tedbir önerilerini yerine getirmediği gerekçesiyle 482 milyon TL para cezası kesildi. Rekabet Kurumu’nun yaptığı açıklamada, Google’ın belirli arama sorgularında dikey arama sonuçlarında rakiplerine öncelik tanıdığı ve bu durumun rekabeti engellediği belirtildi.

Kurul, Google hakkındaki soruşturmanın sonucunda 21 Mart’ta şirketi 3 aylık bir izleme sürecine aldı. Bu süre zarfında Google’ın tedbir önerilerine uymadığı tespit edildi. Günlük idari para cezasının 21 Mayıs itibarıyla sonlandırılmasına karar verildi. Rekabet Kurumu, Google’ın dikey arama sonuçlarında rekabeti engelleyici faaliyetlerine son vermesi gerektiğini vurguladı.

Rekabet Kurumu’nun aldığı bu karar, dijital rekabetin önemli bir konu olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Büyük teknoloji şirketlerinin pazar hakimiyetini kötüye kullanması ve rekabeti engellemesi konularında sık sık gündeme gelen tartışmalar, Rekabet Kurumu’nun Google’a verdiği ceza ile bir kez daha canlandı.

Rekabet Kurumu, Google’a 482 Milyon TL Ceza Verdi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!