1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. TCMB Haftalık Verileri Açıklandı

TCMB Haftalık Verileri Açıklandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TCMB Verileri

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), haftalık verilerini açıkladı. Bu verilere göre, aynı hafta DİBS (Devlet İç Borçlanma Senetleri) kesin alım işlemlerinden net 2 milyar 832,6 milyon dolarlık alım gerçekleşti. Yurt dışında yerleşik kişilerin DİBS ters repo alımları ise net 19,2 milyon dolar oldu. Diğer taraftan, net DİBS teminat ve ödünç işlemi gerçekleşmemiştir. Ayrıca, şirket borçlanma senetleri alımları net 17,6 milyon dolar seviyesinde gerçekleşmiştir.

Yatırım yapılan enstrümanlara ilişkin stok verilerine göre, yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stokları piyasa değeri 40 milyar 382,7 milyon dolar olarak belirlenmiştir. DİBS kesin alım stokları 6 milyar 796,0 milyon dolar, DİBS ters repo stokları 1 milyar 695,0 milyon dolar, DİBS teminat stokları ise 2 milyar 423,1 milyon dolar düzeyindedir. Ayrıca, şirket borçlanma senedi stokları 229,6 milyon dolar olarak açıklanmıştır.

TCMB Haftalık Verileri Açıklandı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!