1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Tesla, 125 bin 227 aracını geri çağıracak

Tesla, 125 bin 227 aracını geri çağıracak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tesla, Emniyet Kemeri Uyarı Sistemi Sorunu Nedeniyle Araçları Geri Çağırıyor

ABD Ulusal Kara Yolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), Tesla’nın belirli araç modellerinde bulunan emniyet kemeri uyarı sistemi sorunu nedeniyle geri çağırma kararı aldı. Bu karar kapsamında, 2012-2024 yılları arasında üretilen Model S, 2015-2024 yılları arasında üretilen Model X, 2017-2023 yılları arasında üretilen Model 3 ve 2020-2023 yılları arasında üretilen Model Y araçları etkilendi.

Toplam 125 bin 227 aracın bu sorun nedeniyle geri çağrılacağı açıklandı. Emniyet kemeri takılmadığında uyarı ışığı ve sesli uyarının devreye girmeyebileceği belirtildi. Bu durum, sürücüleri emniyet kemeri takmamaları konusunda uyarmada eksiklik yaratabilir ve bir çarpışma durumunda yaralanma riskini artırabilir.

Tesla, sorunu çözmek için kablosuz bir yazılım güncellemesi yapacak. Bu güncelleme, haziran ayında dağıtılmaya başlanacak. Bu sayede araç sahipleri, emniyet kemeri uyarı sisteminin düzgün çalışmasını sağlayacaklar ve sürücüleri daha güvenli bir sürüş deneyimi sunacaklar.

Emniyetin her zaman öncelik olması gerektiği unutulmamalıdır. Tesla’nın bu geri çağırma kararı, sürücü ve yolcuların güvenliği için atılmış önemli bir adımdır. Güvenlik konusunda yapılan her türlü düzeltme, sürüş deneyimini olumlu yönde etkilemektedir.

Tesla, 125 bin 227 aracını geri çağıracak
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!