1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Yiğit Akünün Halka Arz Sonuçları Açıklandı

Yiğit Akünün Halka Arz Sonuçları Açıklandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yiğit Akü Malzemeleri Halka Arzı Detayları

Yiğit Akü Malzemeleri Halka Arzı Detayları

Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş., paylarının halka arzına ilişkin talep toplama işlemlerini gerçekleştirdi. Halka arz, 29-30-31 Mayıs 2024 tarihlerinde “Sabit Fiyatla Talep Toplama” yöntemiyle gerçekleşti.

Halk Yatırım tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre, birim fiyat 34,68 TL olarak belirlendi ve halka arz edilen 75.000.000 TL nominal değerli payların satışı tamamlandı. Böylece halka arz büyüklüğü 2.601.000.000 TL olarak gerçekleşti.

Halka arz sürecinde, Yurt İçi Bireysel Yatırımcılardan nihai tahsisat tutarının yaklaşık 1,09 katı talep geldi. Şirket Çalışanlarından ise nihai tahsisat tutarının yaklaşık 1,07 katı oranında talep alındı. Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılardan ise yaklaşık 4,29 katı talep geldi.

Halka Arz Talep ve Dağıtım Bilgileri

Yatırımcı Grubu Talep Oranı
Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar 1,09
Şirket Çalışanları 1,07
Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar 4,29

Halka arz fiyatı üzerinden yatırımcı gruplarına göre gelen talepler yukarıdaki tabloda yer almaktadır. Yiğit Akü Malzemeleri’nin halka arz süreci başarılı bir şekilde tamamlanmış ve yatırımcılar arasında büyük ilgi görmüştür.

Yiğit Akünün Halka Arz Sonuçları Açıklandı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!