1. Haberler
  2. Haberler
  3. Yünsa’dan 237 milyon TL Kar Payı Dağıtımı

Yünsa’dan 237 milyon TL Kar Payı Dağıtımı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yünsa 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı

Avrupa’nın en büyük entegre yünlü kumaş üreticisi Yünsa, 24 Mayıs 2024 tarihinde Raffles İstanbul Otel’de gerçekleşen 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda hissedarları ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Yünsa Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sürmegöz’ün açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, şirketin 2023 faaliyet raporunu, bağımsız denetim raporlarını ve konsolide finansal tablolarını genel kurul üyeleriyle paylaştı.

2023 Yılı Kar Payı Dağıtımı ve Temettü Açıklaması

Genel Kurul sonrasında yapılan Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklamasına göre, 2023 yılı karından 60 milyon TL sermayeyi temsil eden pay sahiplerine hukuki durumlarına bağlı olarak %394.56 brüt, %355.10 net oranında toplam 236.736.631 TL kar payı, 30 Mayıs 2024 tarihinden itibaren nakden dağıtılmasına karar verildi. Mustafa Sürmegöz, temettü rakamının Yünsa’nın mali gücünü ve paydaşlarına değer yaratma politikasının istikrarını gösterdiğini belirtti. Sürmegöz, “Yünsa olarak yarattığımız ekonomik katma değer ve yaptığımız yatırımlarla 2023 yılında da paydaşlarımıza değer sunmaya devam ettik. Dünyanın lider yünlü kumaş markası olma hedefimize emin adımlarla yürüdüğümüz bu yolda, kârlı ve sürdürülebilir büyüme fırsatlarını değerlendirecek, ülkemiz, tüm paydaşlarımız ve çalışanlarımız için katma değer yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

Yünsa’dan 237 milyon TL Kar Payı Dağıtımı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!