1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. 2 Şirket, Bedelsiz Hisse Senedi Taleplerini İletti

2 Şirket, Bedelsiz Hisse Senedi Taleplerini İletti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şirketlerin KAP’a Yaptıkları Başvurular

13 Haziran tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan başvurularla ilgili detaylar şu şekilde açıklandı:

KERVAN GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (KRVGD)

Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., ödenmiş sermayesini artırmak için %800 oranında bedelsiz sermaye artırımı yapmayı planlıyor. Şirketin 240.000.000 TL olan ödenmiş sermayesi, iç kaynaklardan karşılanmak üzere 2.160.000.000 TL’ye çıkarılacak. Sermaye artırımı kararı, 29 Mayıs 2024 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında alınmıştır. Yatırımcılar, bedelsiz sermaye artırımı sonrası fiyat hakkında sorular sormaktadır. Şirket, ilgili mevzuata göre belirlenecek fiyatın, “bölünmeden önceki gün kapanış fiyatı / 9” formülü ile hesaplanacağını ve bu şekilde bedelsiz sermaye artırımı sonrası baz fiyatın belirleneceğini açıklamıştır.

TÜRKİYE SİGORTA A.Ş. (TURSG)

Türkiye Sigorta A.Ş., kar dağıtımı kapsamında ödenmiş sermayesini artırmak için harekete geçti. Şirket, 1.161.523.363 TL olan ödenmiş sermayesini tamamı geçmiş yıl karlarından karşılanmak üzere 3.838.476.637 TL bedelsiz artırarak 5.000.000.000 TL’ye çıkarmayı planlıyor. Ayrıca, şirketin esas sözleşmesinin 7. maddesinin de tadil edilmesi talep edilmiştir. Kar payından bedelsiz pay alma oranı %330,46917 olarak belirlenmiştir.

2 Şirket, Bedelsiz Hisse Senedi Taleplerini İletti
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!