ABD Adalet Bakanlığı, Binance Kurucusu CZ’den 3 Yıl Hapis Cezası Talep Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), Binance’in kurucusu Changpeng Zhao’nun (CZ) federal yaptırımları atladığı ve kara para aklama yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle 3 yıl hapis cezasına çarptırılmasını talep ediyor.

DOJ’un Talebi ve Gerekçesi

ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, CZ’nin suçunu kabullenmesi durumunda 18 aya kadar hapis cezası alması gerektiği öngörülmüştü. Ancak, daha sonra yapılan başvuruda suçun büyüklüğü ve etkileri göz önünde bulundurularak ceza talebinin artırıldığı bildirildi. Adalet Bakanlığı, CZ’nin cezalandırılmasının sadece ona değil, tüm dünyaya bir mesaj olacağını belirterek benzer suçlara bulaşanları caydırmayı hedeflediğini vurguladı.

CZ ve Binance’in Durumu

Kasım ayındaki suçlamaların ardından CZ’nin avukatları, 50 milyon dolarlık para cezasını kabul etmişti. Ancak, Adalet Bakanlığı’nın artan ceza talebi üzerine CZ’nin hapis cezası da 36 ay olarak revize edildi. CZ’nin suçlamaları kabul etmesiyle birlikte Binance de benzer bir anlaşma yaparak büyük bir para cezası ödemeyi ve düzenli olarak rapor verme zorunluluğunu kabul etti.

CZ’nin Serveti ve Durumu

Changpeng Zhao, Bloomberg’in yeni dünya zenginleri listesinde 3. sırada yer alıyor. 2023 yılında CZ’nin serveti 28.2 milyar dolara ulaşmıştı ve şu anda 33 milyar dolar olarak tahmin ediliyor. CZ’nin hapis cezası talebi ve Binance’in durumu kripto para piyasalarında da yankı uyandırmış durumda.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
ABD Adalet Bakanlığı, Binance Kurucusu CZ’den 3 Yıl Hapis Cezası Talep Ediyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!