1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. ABD Başkanlık Seçimi Öncesi Stratejiler

ABD Başkanlık Seçimi Öncesi Stratejiler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Morgan Stanley’den Yatırım Stratejileri Uyarısı

Morgan Stanley analistlerine göre, Kasım ayındaki ABD başkanlık seçimleri belirsizliği, yatırımcıları pozisyon azaltmaya yönlendirerek bazı popüler yatırım stratejilerini tehlikeye atabilir. Stratejistler Matthew Hornbach ve James Lord’un raporuna göre, dolara karşı uzun pozisyon almak ve ABD tahvillerinde satış yapmak gibi yaygın stratejiler, seçim öncesi çalkantılı bir dönem geçirebilir.

Yatırımcıların Risk Azaltma Eğilimi

Morgan Stanley analistleri, yıl ortası değerlendirmelerinde seçimler yaklaştıkça yatırımcıların portföylerindeki riskleri azaltma eğiliminde olacaklarını belirtiyor. İlk yatırımcıların pozisyonlarını azaltmasıyla diğer yatırımcıların da aynı yönde hareket etmesi bekleniyor. Bu durum, piyasalarda geniş çaplı bir sıkışmaya neden olabilir.

Hornbach ve Lord: Uzun dolar pozisyonlarının kalabalık olmasına rağmen, dünya genelindeki tahvil getirilerinin ABD tahvillerinden daha hızlı düşmesi dolara destek olabilir. ABD seçimlerinin yarattığı yüksek risk primi de doları destekleyebilir.

Morgan Stanley Ekonomistleri: Ellen Zentner, Sam Coffin ve Diego Anzoategui, Fed’in faiz indirimine gitmesini ve 10 yıllık ABD tahvil getirisinin mevcut seviyelerden 30 baz puan daha düşük olacağını öngörüyor. Bu durum, yatırımcıların riskten kaçınma eğilimini artırabilir.

ABD Başkanlık Seçimi Öncesi Stratejiler
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!