ABD Borsalarında Negatif Başlangıç

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD borsaları, ülkenin büyüme verilerinin beklentilerin altında kalmasıyla güne düşüşle başladı. Dow Jones endeksi açılışta 400 puanın üzerinde değer kaybederek yüzde 1,06 azalarak 38.052,09 puana geriledi. Benzer şekilde S&P 500 endeksi yüzde 1,02 düşüşle 5.019,88 puana ve Nasdaq endeksi yüzde 2,15 kayıpla 15.375,26 puana indi.

Ekonomik Veriler ve Analizler

Ülkede Gayrisafi Yurt İçi Hasıla (GSYH) verilerine göre, 2024’ün ilk çeyreğinde yüzde 1,6 artış kaydedildi. Bu oran, önceki çeyrekteki daralmanın ardından kaydedilen en düşük büyüme oranı oldu. Ancak kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi yüzde 3,4 artarken, çekirdek kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi de yüzde 3,7 yükseldi. Bu durum enflasyonist baskıların devam ettiğini gösterirken, analistler Fed’in faiz indirimlerine ilişkin umutların zayıfladığını belirtiyor.

ABD’nin 10 yıl vadeli hazine tahvili faizi de yüzde 4,74’e yaklaşırken, işsizlik maaşı başvurularındaki azalış da iş gücü piyasasının sıkı olduğuna işaret ediyor. Para piyasalarında Fed’in faiz indirimlerine başlama olasılığı düşüş gösterirken, kurumsal tarafta ise Meta ve IBM gibi şirketlerin gelir beklentilerinin karşılanamaması hisselerinde düşüşe neden oldu.

Bugün yayımlanacak Microsoft, Alphabet ve Intel gibi teknoloji şirketlerinin finansal sonuçları yatırımcılar tarafından dikkatle takip ediliyor. Bu şirketlerin performansı, piyasalarda önemli olaylardan biri olarak değerlendiriliyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
ABD Borsalarında Negatif Başlangıç
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!