ABD Borsalarında Yaz Rallisi Beklentisi ve Piyasanın Değerlendirmesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Borsalarında Yaz Rallisi Beklentisi

ABD borsaları nisan ayındaki dalgalanmaların ardından mayıs ayına hızlı bir başlangıç yaptı. UBS analistlerine göre geçen ayki dalgalanmaların bastırılmasıyla yaz aylarında kapsamlı bir ralli yaşanabilir.

Piyasanın Değerlendirmesi ve Öngörüler

Bankanın paylaştığı yatırımcı notuna göre S&P 500 endeksi bu yılın sonunda 5.500 puana ulaşabilir. Analistler, piyasaları rahatsız eden enflasyonist verilerin etkisiyle nisan ayında ralli beklentilerinin zayıfladığını belirtti. Ancak dezenflasyon beklentileri ve fiyat artışlarındaki yavaşlama ile rallinin fitilinin ateşlenmesi bekleniyor.

Destekleyici Faktörler ve Sektörler

Hisse senetlerini destekleyecek faktörler arasında genişleyen kar artışı, yapay zeka alanındaki yatırımlar ve teknoloji sektörü öne çıkıyor. Son dönemde kamu hizmetleri ve yapay zeka sektörleri yüksek performans gösterdi. Yatırımcılar yapay zeka alanındaki gelişmelerin sektörü olumlu etkilediğini düşünüyor.

Yapay zeka harcamalarının devam etmesi ve teknoloji şirketlerinin güçlü performans sergilemesi sektördeki yükselişi destekliyor. Özellikle büyük teknoloji şirketlerinin yanı sıra diğer segmentlerde de güçlü performanslar görülüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
ABD Borsalarında Yaz Rallisi Beklentisi ve Piyasanın Değerlendirmesi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!