1. Haberler
  2. Emtia Haberleri
  3. ABD Verisi Öncesi Ons Altında Yatay Seyir

ABD Verisi Öncesi Ons Altında Yatay Seyir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın Piyasası Analizi

Uluslararası piyasalarda ons altın, dün yaşanan toparlanmanın ardından bugün yatay seyir izliyor. Özellikle ABD’de Cuma günü açıklanacak olan çekirdek PCE verisi, altın fiyatları üzerinde belirleyici bir faktör olabilir.

Şu anda 2350 dolar civarında işlem gören ons altın için analistler, 2357 dolar seviyesini direnç noktası olarak gösteriyorlar. Bu seviyenin aşılması durumunda altının 2373 dolara doğru bir hareket yapabileceği öngörülüyor.

Yukarı yönlü hareketin devam etmesi durumunda altının 2387-2434 dolar aralığına kadar yükselebileceğini belirten analistler, olası aşağı yönlü hareketlerde ise ilk destek seviyesini 2333 dolar olarak işaret ediyorlar.

Altın fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer faktör ise küresel ekonomik belirsizlikler ve jeopolitik gelişmelerdir. Bu tür olaylar altın fiyatlarını destekleyebileceği gibi, aynı zamanda volatiliteye de neden olabilir.

Yatırımcılar, portföylerinde altına yer verirken geniş bir perspektiften piyasayı değerlendirmeli ve risklerini yönetmelidirler. Altın, genellikle güvenli liman olarak kabul edilir ve portföy çeşitlendirmesi için önemli bir yatırım aracıdır.

ABD Verisi Öncesi Ons Altında Yatay Seyir
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!