1. Haberler
  2. Haberler
  3. ABD’de Köpeklere Zulmeden Şirkete Tarihi Para Cezası

ABD’de Köpeklere Zulmeden Şirkete Tarihi Para Cezası

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Köpeklere Zulmeden Şirkete Rekor Para Cezası

ABD’de tıbbi testler için köpeklere zulmeden bir şirket, Virginia’daki tesisinden 4 bin beagle köpeğinin kurtarılmasının ardından ’35 milyon dolar’ gibi rekor bir para cezasına çarptırıldı.

Adalet Bakanlığı’ndan Şimdiye Kadarki En Büyük Ceza

ABD Adalet Bakanlığı’na göre, Envigo RMS LLC’ye hayvan zulmü nedeniyle verilen para cezası, Hayvan Refahı Yasası kapsamında ‘şimdiye kadar verilen en büyük para cezası’ olarak kayıtlara geçti.

Envigo ve İnotiv’in Açıklamaları

Envigo’nun ana şirketi Inotiv, sekiz rakamlı rekor ödemeyi kabul ederken, Envigo Global Services Inc. da atık suyu uygun şekilde arıtmayarak ve çevreyi kirleterek su yasalarını ihlal ettiğini itiraf etti.

İnotiv, yapılan suçlamaları kabul ederek, “Gerekli altyapı iyileştirmelerini yapmayarak ve hayvan ve çevre refahı standartlarını karşılamayarak zarara yol açtık” açıklamasında bulundu.

Envigo’nun kardeş şirketi olan Envigo Global Services Inc. ise su yasalarını ihlal ettiğini itiraf ederken, şirketin ABD hükümetine 22 milyon dolar ödemesinin yanı sıra çeşitli yardım kuruluşlarına da ödemeler yapması gerektiği belirtildi.

ABD’de Köpeklere Zulmeden Şirkete Tarihi Para Cezası
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!