1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. ABD’de Tarım Dışı İstihdam Haziranda Arttı

ABD’de Tarım Dışı İstihdam Haziranda Arttı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD İstihdam Verileri ve Etkileri

ABD’de işsizlik oranı son raporlara göre artış gösterdi. Ancak, tarım dışı istihdamda Haziran ayında beklenenden daha fazla artış yaşandı. Önceki aya göre işsizlik oranı yükselirken, tarım dışı istihdamda 206 bin kişi artış yaşandı. Mayıs ayında açıklanan veriler ise revize edildi ve artış 218 bin kişi olarak güncellendi.

Özellikle tarım dışı istihdamdaki artış beklentileri aştı. Ancak, Federal Rezerv’in faiz indirme olasılığını destekleyen bir diğer önemli faktör, artışın önceki aylara göre düşük seviyede olmasıydı. İşsizlik oranı ise Haziran ayında yüzde 4,1 olarak gerçekleşti ve beklentilerin üzerinde oldu. Bu veriler, iş ilanlarında azalma ve işsizlik yardımına başvuran kişi sayısındaki artış trendini doğruluyor.

ABD istihdam verileri, finans piyasalarında da etkiler yarattı. Özellikle ABD tahvil getirilerinde gerileme yaşanırken, S&P 500 vadeli endeksi yükseliş gösterdi. Bu durum, yatırımcıların ekonomik verileri ve Fed’in faiz politikalarını yakından takip ettiğini gösteriyor.

ABD’de Tarım Dışı İstihdam Haziranda Arttı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!