ABD’nin Doğalgaz İhracatındaki Büyüme Devam Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Enerji Enformasyon İdaresi (EIA) verilerine göre, ülkede inşası devam eden üç sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) ihracat tesisinin faaliyete geçmesiyle doğalgaz ticaretindeki büyüme ivme kazanacak. Özellikle Meksika olmak üzere diğer ülkelere boru hattı aracılığıyla doğalgaz ihracatının artması beklenmektedir.

2023 yılına kadar ABD’nin net doğalgaz ihracatının günlük 13,6 milyar kübik fit seviyesine ulaşması öngörülmektedir. Bu rakamın gelecek yıl yüzde 20 artarak günlük 16,4 milyar kübik fite yükseleceği tahmin edilmektedir. Ayrıca, mevcut LNG terminallerinde önümüzdeki iki yıl boyunca benzer kullanım oranlarının devam etmesi beklenmektedir.

Plaquemines LNG’nin birinci fazının ve Corpus Christi terminalinin üçüncü kısmının bu yıl içerisinde LNG üretimine başlaması ve yıl sonuna kadar ilk kargoların yükleneceği öngörülmektedir. ABD’den sevkiyatı yapılan LNG’nin özellikle kış aylarında talebin yüksek olduğu dönemlerde marjinal bir arz kaynağı olarak hizmet vermeye devam edeceği tahmin edilmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
ABD’nin Doğalgaz İhracatındaki Büyüme Devam Ediyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x