1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. ActivTrades Gece Analizi: BIST ve USD/TRY İncelemesi

ActivTrades Gece Analizi: BIST ve USD/TRY İncelemesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günlük BİST100 Analizi

Borsa İstanbul 100 (BİST100) endeksi, bugün yatay bir seyir izleyerek 10.481 seviyesinden kapanış yaptı. Gün içerisinde dar bir bantta olsa da yüksek volatilite gözlendi. Petro-kimya ve perakende sektörlerindeki satışlar dikkat çekerken, telekom ve bazı özel banka hisselerindeki alımlar endeksi desteklemeye çalıştı.

Endeks Değerlendirmesi

Bugün BİST100 içerisinde büyük hisseler yükseliş kaydederken küçük hisseler negatif ayrıştı. Endeksteki hisselerden 60 tanesi değer kaybederken 38 tanesi ise değer kazandı. Telekom endeksi %4,28 yükselirken bankacılık endeksi %0,54 artış gösterdi. Holdingler endeksi ise %0,45 oranında geriledi. Ulaştırma endeksi yatay seyrederken elektrik endeksi %1,48 düşüş yaşadı.

BİST100, 10.500 seviyesinin üzerinde bir kapanış yapamadı ve satış baskısı devam ederse tepki alışları için 22 günlük hareketli ortalamaya denk gelen 10.400 seviyesi kritik olabilir. Ana destek seviyesi olarak ise 10.250 seviyesi takip edilmelidir. Endekste yeniden alımların güçlenmesi durumunda ise öncelikle 10.500 seviyesinin aşılmasını beklemek gerekebilir.

USD/TL kuru ise %0,1 oranında düşüşle 32,23 seviyesinin biraz altında seyrediyor. Uzmanlara göre, önümüzdeki dönemde doların seyri ve ekonomik gelişmeler kur üzerinde etkili olmaya devam edecek.

M. Emin Zümrüt, CFA – Kıdemli Analist, ActivTrades

Yasal Uyarı

Burada yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım kararları verirken uzmanlardan destek almanız önemlidir. Yatırım piyasalarında riskler bulunmaktadır ve yatırım yaparken bu riskleri göz önünde bulundurmak önemlidir.

ActivTrades Gece Analizi: BIST ve USD/TRY İncelemesi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!