1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Afyon Çimento (AFYON) Hisse Senedinin Temettü Ödeme Tarihi Açıklandı

Afyon Çimento (AFYON) Hisse Senedinin Temettü Ödeme Tarihi Açıklandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Afyon Çimento bu hafta temettü ödeyecek şirketler arasında yer alıyor. Afyon Çimento, pay başına brüt 0,4000000 TL, net 0,3600000 TL temettü dağıtacak. Nakit kar payı hak kullanım tarihi bugün, yani 3 Haziran. Ödeme tarihi ise 5 Haziran 2024 olacak.

Temettü Teklifi Detayları

Şirketin genel kurul onayına sunduğu temettü teklifine göre, 2023 hesap döneminde 992.471.887,00 TL net kar elde edildi. Bu kar üzerinden yapılan hesaplamalar sonucunda pay sahiplerine brüt 160.000.000,00 TL kar payı dağıtılması kararlaştırıldı.

Temettü dağıtımı, SPK mevzuatı ve şirket esas sözleşmesine uygun olarak gerçekleştirilecek. Şirketin 2023 yılı net dönem karından sonra yasal yükümlülükler ayrıldıktan sonra kalan kısmı ise olağanüstü yedek olarak kaydedilecek.

Temettü Ödeme Süreci

Afyon Çimento’nun 2023 yılı karından pay sahiplerine brüt kar payı olan 160.000.000,00 TL’nin 03.06.2024 tarihinden itibaren nakden dağıtılması planlanıyor. Bu ödeme, şirketin belirlediği tarihlerde gerçekleştirilecek ve pay sahiplerinin hesaplarına yansıtılacak.

Temettü ödemesi, şirketin mali performansını ve karlılığını yansıtan önemli bir gösterge olarak yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Afyon Çimento’nun temettü ödemesi, şirketin güçlü finansal duruşunu ve kar payı politikasını yansıtması açısından önem taşıyor.

Afyon Çimento (AFYON) Hisse Senedinin Temettü Ödeme Tarihi Açıklandı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!