1. Haberler
  2. Haberler
  3. Akenerji’nin 1. Çeyrek Cirosu ve Net Karı

Akenerji’nin 1. Çeyrek Cirosu ve Net Karı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akenerji’nin 2024 Yılı İlk Çeyrek Finansal Sonuçları Açıklandı

Türkiye’nin önde gelen enerji üreticilerinden Akenerji, 2024 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarını duyurdu. Türkiye’nin köklü sanayi kuruluşlarından Akkök Holding ve Çek enerji şirketi ČEZ’in eşit katılımlı stratejik ortaklığı Akenerji, yılın ilk çeyreğinde 5 milyar TL satış geliri, 171 milyon TL net kâr açıkladı. Şirket ilk üç ayda 287 milyon TL FAVÖK yarattı.

Akenerji CFO’su Özge Özen Aksoy, “Elektrik fiyatının yatay seyrettiği ve kâr marjının daraldığı dönemlerde operasyonel verimliliğin ve kaynak çeşitliliğinin önemi daha da artıyor. Özellikle 320 MW’ı aşan yenilenebilir enerji kurulu gücümüzün katkısıyla kesintisiz elektrik arzı sağladığımız; sürdürülebilir bir iş modeliyle santrallerimizi piyasa şartlarına göre mümkün olan en verimli şekilde işlettiğimiz bir ilk çeyreği geride bıraktık” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Katma değerli ürün ve hizmetler sunarak döviz bazlı gelir yaratma hedefinin yanı sıra kaynak ve coğrafi çeşitlilik gözetilerek oluşturulmuş üretim kapasitemizin esnekliğini yılın geri kalanında da en iyi şekilde kullanacağız.”

Akenerji’nin 1. Çeyrek Cirosu ve Net Karı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!