1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. ALB Yatırım’ın 24 Mayıs Piyasa Bülteni: Teknik Analiz İncelemesi

ALB Yatırım’ın 24 Mayıs Piyasa Bülteni: Teknik Analiz İncelemesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa İstanbul Günlük Analiz

Bugün Borsa İstanbul, %0,27’lik bir düşüşle 10.869 seviyesinden açılış yaptı. Gün içinde 10.972 seviyesine kadar yükselse de, 10.900 seviyesinden gelen baskıyla günü %0,98’lik bir düşüşle 10.792 seviyesinden kapattı. Yeni günde endeksin 10.775, 10.650 ve 10.400 seviyelerine doğru gerileyebileceği ya da 10.900, 11.085 ve 11.350 seviyelerine doğru yükselebileceği öngörülüyor.

Sektör Analizi

Perşembe günü en çok değer kazanan sektörler Spor, Sigorta ve İletişim olurken, en çok değer kaybeden sektörler Madencilik, Banka ve Aracı Kurumlar olarak belirlendi. Borsa İstanbul genelinde ilk 5 kurum bazında 1.371 milyon TL’lik para çıkışı yaşanırken, bu çıkışta en yüksek pay THYAO, YKBNK ve FROTO hisselerinde oldu. Ayrıca, TUPRS, AKBNK ve RGYAS hisseleri ise para girişi ile pozitif yönde destekleyen hisseler arasında yer aldı.

Yabancı Yatırımcılar ve Analist Yorumları

Borsa İstanbul’da yabancı yatırımcılar 13-17 Mayıs tarihleri arasında hisse senedi portföylerinden 232,69 milyon dolarlık çıkış gerçekleştirdi. Ancak, Citi Research raporunda Türkiye varlıklarındaki primin yerel cephede açıkça görüldüğü belirtilirken, JPMorgan tarafından yapılan açıklamada Türkiye’ye yönelik büyüme tahmininin yükseltildiği ifade edildi. Ayrıca, TCMB faiz kararını yüzde 50 seviyesinde sabit bırakırken yabancı para kredi büyümesini yüzde 2 ile sınırlandırdı.

Borsa İstanbul’da pozitif bir açılış öngörülüyor.

ALB Yatırım’ın 24 Mayıs Piyasa Bülteni: Teknik Analiz İncelemesi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!