1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Alkim Kağıttan Ücretsiz Kararını Aldı

Alkim Kağıttan Ücretsiz Kararını Aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şirketin Sermaye Artırım Kararı

Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamayla, sermayesini 183,75 milyon TL’dan 735 milyon TL’ye çıkarmayı kararlaştırdığını duyurdu. Bu artış, tamamı 551,25 milyon TL özkaynaklar kalemi Sermaye Düzeltmesi farklarından karşılanacak şekilde bedelsiz sermaye artırımı yöntemiyle gerçekleşecek.

Artırılan Sermayenin Detayları

Şirketin 2023 yılı hesap dönemine ait finansal tablolarında 90.551.394 TL net dönem karı bulunmasına rağmen, 603.245.647 TL geçmiş yıllar zararları oluşmuştu. Sermaye artırımı için SPK’nın belirlediği kurallar çerçevesinde yapılan düzenlemelerle geçmiş yıllar zararları ve sermaye düzeltme farkları dikkate alınarak sermaye artırımı gerçekleştirilecek.

Genel Kurul Kararları ve İzlenecek Süreç

Şirketin Yönetim Kurulu, sermaye artırımı için gerekli adımları atarak Esas Sözleşme Tadil Metni’ni hazırlayacak ve ilgili kurullardan onay alacak. Ardından, T.C. Ticaret Bakanlığından izinlerin alınmasının ardından Esas Sözleşme değişikliği Genel Kurul’a sunulacak ve karara bağlanacak. Bu süreçte şirketin mevcut ortaklarının rüçhan hakkı korunacak ve sermaye grup imtiyazları dikkate alınacak.

Alkim Kağıttan Ücretsiz Kararını Aldı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!