1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier Türkiye Ziyareti

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier Türkiye Ziyareti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier Türkiye’ye Geliyor

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, Türkiye’ye üç günlük bir ziyaret gerçekleştirmek üzere İstanbul’a geldi. Steinmeier’in ziyareti, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 100. yılı dolayısıyla önem taşıyor.

İstanbul Ziyareti

Steinmeier’i İstanbul Havalimanı’nda İstanbul Valisi Davut Gül, Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz ve Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen karşıladı. Steinmeier’in İstanbul’daki programı arasında Sirkeci Tren İstasyonu ziyareti de bulunuyor. Burada, Türk misafir işçilerin Almanya’ya trenle yolculuğu ve Türk-Alman göç deneyimi konuları ele alınacak.

Gaziantep Ziyareti

Steinmeier’in ziyaretinin Gaziantep ayağında depremzedeler için sığınma evi ve Almanya’nın desteklediği bir okul ziyaret edilecek. Ayrıca 23 Nisan kutlamalarına katılacak olan Steinmeier, iş, bilim, sanat ve spor alanlarında temsilcilerle bir araya gelerek Türk-Alman ilişkilerini masaya yatıracak.

Ankara Ziyareti

Ziyaretin son durağı olan Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelecek olan Steinmeier, Ankara Üniversitesi’ni ziyaret edecek ve Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakacak. Bu ziyaretlerle Türkiye-Almanya ilişkilerinin güçlenmesine katkı sağlanması hedefleniyor.

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier Türkiye Ziyareti
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!