1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Altın Değer Kazandı: Faiz İyimserliği Yükselişi Tetikledi

Altın Değer Kazandı: Faiz İyimserliği Yükselişi Tetikledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın Fiyatları Yükseldi

Altın, zayıf ABD verilerinin Fed’in bu yıl faiz indirimine gideceğine dair iyimserliği yeniden alevlendirmesinin ardından iki haftanın en büyük yükselişini gördü. Önceki seansta yüzde 1’lik bir yükseliş kaydeden spot altın haftanın ikinci işlem gününde ons başına 2.352 dolarda yatay seyrediyor.

Dün ABD’de açıklanan Tedarik Yönetim Enstitüsü’nün (ISM) imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) Mayıs ayında 48,7’ye inerek beklentilerin altında kaldı. Bu durum, imalat sektöründeki daralmanın devam ettiğine işaret etti. Analistler, bu verinin ardından Fed’in faiz indirimine gideceğini düşündüklerini belirttiler.

Altın yatırımcıları, bu hafta ABD’de açıklanacak istihdam raporu verilerini yakından takip edecekler. Bu veriler, Fed’in gelecek dönemde atacağı adımlara ilişkin önemli ipuçları verebilir. Ayrıca, Hazine tahvillerinin getirileri de bu verilerin ardından düşüş gösterdi.

Bugün ABD’de JOLTS açık iş sayısı, fabrika siparişleri ve dayanıklı mal siparişleri gibi verilerin takip edilmesi bekleniyor. Bu veriler, ekonomideki güçlü ve zayıf yönleri göstererek piyasalardaki dalgalanmalara yol açabilir.

Altın Değer Kazandı: Faiz İyimserliği Yükselişi Tetikledi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!