1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Altın Fiyatları, ABD Verilerini Bekliyor

Altın Fiyatları, ABD Verilerini Bekliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın Piyasası Güncel Durumu

Altın fiyatları, yatırımcıların beklentileri doğrultusunda ABD verilerini ve Fed’in faiz kararlarını yakından takip etmeye devam ediyor. Bu yılın ilerleyen dönemlerinde Fed’in faiz indirimi beklentilerini artırabilecek ABD verileriyle altın değer kazanmaya devam ediyor. Özellikle ekonomik belirsizliklerin arttığı dönemlerde yatırımcılar güvenli liman olarak gördükleri altına yöneliyorlar.

Altın, emtia piyasasındaki genel satış trendine rağmen Salı günkü düşüşünün bir kısmını telafi ederek ons başına 2.332 dolardan işlem görüyor. Gram altın ise Dolar/TL kuruyla da ilişkilendirilerek 2.440 TL seviyesinde işlem görüyor. Geçen ay rekor seviyeye ulaşan altın, şu anda dar bir aralıkta işlem görüyor. Yatırımcılar, Fed’in faiz politikaları ve ABD ekonomisine dair gelecek ipuçlarını takip ediyorlar.

Altın analistleri, değerli metalin teknik seviyelerini yakından izliyorlar. Özellikle 50 günlük hareketli ortalama seviyesine yaklaşması altın için önemli bir gösterge olarak kabul ediliyor. Bu seviyenin altın fiyatları üzerindeki etkisi önemli olabilir.

Altın yatırımcıları, bugün dünya genelinde açıklanacak hizmet sektörü ve bileşik PMI verilerinin yanı sıra ABD’de ADP özel sektör istihdam raporunu da yakından takip edecekler. Bu veriler altın fiyatları üzerinde belirleyici olabilir ve yatırımcılara yol gösterebilir.

Altın Fiyatları, ABD Verilerini Bekliyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!