Altın Fiyatları ve Piyasa Analizi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün altının ons fiyatındaki düşüşe paralel olarak altının gram fiyatı, yüzde 2,4’lük bir düşüşle günü 2 bin 433 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, yeni güne de değer kaybıyla başladı ve saat 10.30 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 0,7 altında 2 bin 416 lira seviyesinde bulunuyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 4 bin 190 liradan, cumhuriyet altını ise 16 bin 690 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı da şu sıralarda yüzde 0,8 düşüşle 2 bin 310 dolardan işlem görüyor.

Analizcilere göre, küresel piyasalarda ABD Merkez Bankası’nın faiz indirim zamanlamasına ilişkin belirsizlik devam etmekte. Ayrıca Orta Doğu’da yaşanan gelişmeler de altının ons fiyatını baskı altında tutuyor. Fed’in mayısta faizleri sabit tutacağı kesin gözüyle bakılırken, haziran, temmuz ve eylül aylarında faiz indirimi ihtimalleri sırasıyla yüzde 15, yüzde 35 ve yüzde 65 olarak fiyatlanıyor.

Para piyasalarında yaşanan gelişmeler ve Fed’in faiz politikalarına ilişkin belirsizlikler altın fiyatlarını etkilerken, bugün dünya genelinde öncü imalat sanayi, hizmet sektörü ve bileşik Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edilecek. Ayrıca ABD’de inşaat izinleri ve yeni konut satışları verileri de piyasaların odak noktasında olacak.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 2 bin 300 ve 2 bin 250 dolar seviyelerinin destek noktaları olduğunu belirtirken, direnç seviyeleri olarak ise 2 bin 330 ve 2 bin 370 dolar aralığını gösteriyorlar. Altın yatırımcıları, bu gelişmeleri ve veri açıklamalarını yakından takip ederek yatırım stratejilerini şekillendirebilirler.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Altın Fiyatları ve Piyasa Analizi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!