Altın Fiyatları Yükseldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın, İran’ın hafta sonu İsrail’e yönelik gerçekleştirdiği saldırının ardından güvenli liman varlıklarına olan talebi artırarak rekora yakın seviyeye yükseldi. Orta Doğu’daki artan çatışmalar altının külçe fiyatını yüzde 1,2’ye kadar yükseltti. İran’ın İsrail’e fırlattığı 300’den fazla insansız hava aracı ve füzelerin çoğu durduruldu ve ölüm bildirilmedi.

Yatırımcılar Altına Yöneliyor

Değerli metal, Cuma günü ons başına 2.400 doları aşarak rekor kırdı ancak aşırı yükseliş göstergeleri nedeniyle yatırımcıların kar satışlarıyla seansı düşük kapattı. Orta Doğu’daki gelişmeler, İsrail’in olası misillemesine ilişkin endişeleri artırarak altına olan talebi yükseltti. Pepperstone Group Araştırma Başkanı Chris Weston, Orta Doğu’daki gerilimlerin altın alımını teşvik ettiğini belirtti. Altın fiyatları, Fed’in beklenen politika değişikliklerine yaklaşması, merkez bankalarının alımları ve Çinli tüketicilerin artan talebi ile önemli ölçüde arttı.

  • Spot altın, geçen hafta yüzde 0,6 yükseldikten sonra Singapur saati ile 08:51 itibarıyla yüzde 0,4 artarak ons başına 2.354,62 dolara ulaştı.
  • Bloomberg Dolar Spot Endeksi, geçen hafta Eylül 2022’den bu yana en büyük yükselişini gerçekleştirerek yüzde 1,3 artış gerçekleştirdi.
  • Gümüş fiyatları yükselirken platin ve paladyumda düşüş yaşandı.
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Altın Fiyatları Yükseldi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!