1. Haberler
  2. Emtia Haberleri
  3. Altının Kilogram Fiyatı Geriledi

Altının Kilogram Fiyatı Geriledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın Piyasasında Günlük Değerlendirme

Altın piyasasında, standart altının kilogram fiyatı bugün yüzde 1,4’lük bir düşüşle 2 milyon 410 bin liraya gerilemiştir. En düşük değer 2 milyon 410 bin lira, en yüksek değer ise 2 milyon 438 bin lira olarak kaydedilmiştir. Önceki günkü kapanış fiyatı ise 2 milyon 445 bin liraydı.

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası’nda (KMKTP) altın işlemlerinde toplam işlem hacmi 2 milyar 868 milyon 399 bin 50,19 lira olarak gerçekleşmiştir. Bu işlemlerde toplamda 1.180,54 kilogram altın alınıp satılmıştır.

Genel olarak tüm metallerdeki işlem hacmi ise 2 milyar 895 milyon 112 bin 509,99 lira seviyesindedir. Yatırımcılar arasında altın ticareti oldukça yoğun bir şekilde devam etmektedir.

En Fazla İşlem Yapan Kurumlar

Bugün altın borsasında en fazla işlem yapan kurumlar arasında NMGlobal Kıymetli Madenler, İstanbul Altın Rafinerisi, Ahlatcı Döviz ve Kıymetli Madenler, İAR Döviz ve Kıymetli Madenler ile Türkiye İş Bankası öne çıkmaktadır. Bu kurumlar günlük altın işlemlerinde aktif bir şekilde yer almıştır.

Bugünkü İşlemlere İlişkin Veriler

İşlem Hacmi (TL) İşlem Miktarı (kg)
2.868.399.050,19 1.180,54
Altının Kilogram Fiyatı Geriledi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!