Ankara Sanayi Odası’ndan Üretim ve Ekonomiye İlişkin Çağrılar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç, Nisan ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada Türkiye’deki üretim ve ekonomiyle ilgili önemli konulara değindi. Ardıç, ara mallarındaki fiyat artışlarının üretimi olumsuz etkilediğini ve reel sektörün krediye ulaşmada sorunlar yaşadığını belirtti.

Reel Sektörün Sorunları ve Çözüm Önerileri

Ardıç, yüksek faiz koşulları ve ticari kredi kartı limitlerinin sınırlandırılmasının sanayicileri zor durumda bıraktığını vurgulayarak, vergi borçlarının ertelenmesi veya taksitlendirilmesinin önemine dikkat çekti. Ayrıca, yaşanan vize sorununun üretim ve dış ticarette engel oluşturduğunu belirtti ve çözüm önerileri sundu.

ASO Ankara Teknoloji Üssü ve Ekonomik Dönüşüm

ASO’nun Türkiye’nin en büyük teknoloji üssünü kurma çalışmalarına da değinen Ardıç, Ankara Teknoloji Üssü’nün sanayi ve teknolojiyi bir araya getirerek ülkenin ihracat katma değerini artıracağını ifade etti. Bu vizyon projesinin Türkiye’nin ekonomik dönüşümünde önemli bir rol oynayacağını belirtti.

Ardıç, Türkiye’nin ekonomik programının çok yönlü bir yaklaşımla yeniden şekillendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, katılımcı bir yaklaşımla toplumsal uzlaşının sağlanması gerektiğini söyledi. Ayrıca, tasarruf, bütçe ve dış ticaret açıklarının göz önünde bulundurularak ekonomik politikaların güncellenmesi gerektiğini belirtti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ankara Sanayi Odası’ndan Üretim ve Ekonomiye İlişkin Çağrılar
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!