1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Aselsan, 110 Milyon Dolarlık Sipariş Alarak Başarısını Sürdürdü

Aselsan, 110 Milyon Dolarlık Sipariş Alarak Başarısını Sürdürdü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aselsan’a 110 Milyon Dolarlık Savunma ve Uzay Siparişi

Aselsan, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) ile savunma ve uzay alanlarında toplam değeri 110 milyon ABD Doları olan bir sözleşme imzaladı.

Aselsan’ın Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamaya göre: ASELSAN, TUSAŞ ile ortak yürüttüğü proje kapsamında, savunma ve uzay teknolojilerine yönelik önemli bir sipariş aldı. Söz konusu anlaşma ile iki şirket arasındaki iş birliği daha da güçlenirken, Türk savunma sanayiinin uluslararası alandaki rekabet gücüne katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Aselsan, yılların tecrübesi ve teknolojik altyapısıyla, savunma ve uzay sektörlerinde stratejik ortaklarıyla birlikte yürüttüğü projelerle Türkiye’nin milli savunma sanayiine önemli katkılar sunmaya devam etmektedir. Bu kapsamda, imzalanan yeni sözleşme ile yerli savunma sanayiinin gelişimine güçlü bir destek sağlanmaktadır.

Aselsan, 110 Milyon Dolarlık Sipariş Alarak Başarısını Sürdürdü
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!