1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. ASELSAN’dan Yeni Bir Şirket Kuruluyor

ASELSAN’dan Yeni Bir Şirket Kuruluyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ASELSAN’dan Yeni Şirket Kuruluşu

ASELSAN, savunma sanayine yönelik faaliyetlerine bir yenisini ekleyerek Adıyaman Kablo ve Konnektör A.Ş. adlı yeni bir şirket kurmuştur. Bu şirket, sivil ve askeri pazarlara hitap edecek şekilde kablo, konnektör ve kablaj gibi ürünlerin üretimini, tasarımını ve satışını gerçekleştirecektir. Ayrıca, bu ürünlerin ithalat ve ihracatını yapacak, eğitim, bakım ve satış sonrası hizmetler sunacaktır.

Adıyaman Kablo ve Konnektör A.Ş.’nin sermayesi 485.000.000 TL olarak belirlenmiş olup, şirketin %15’i ASELSAN’a aittir. Yapılan KAP açıklamasına göre, şirketin kuruluş işlemleri 7 Haziran 2024 tarihinde tamamlanmıştır. Bu adım, ASELSAN’ın büyüme stratejisi doğrultusunda sektördeki varlığını güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

ASELSAN, teknoloji ve savunma alanındaki uzmanlığını, Adıyaman Kablo ve Konnektör A.Ş. aracılığıyla kablo ve konnektör sektöründe de göstermeyi hedeflemektedir. Yeni şirketin, hem ulusal hem de uluslararası pazarlarda etkin bir şekilde faaliyet göstererek ASELSAN markasını daha da ileriye taşıması beklenmektedir.

ASELSAN’dan Yeni Bir Şirket Kuruluyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!