1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Asgari Ücrete Yapılacak Ara Zamın Etkileri Tartışılıyor

Asgari Ücrete Yapılacak Ara Zamın Etkileri Tartışılıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe, Türkiye’nin ihracat verileri toplantısında yaptığı açıklamalarda, maliyetleri bahane ederek ürünlere fahiş zam yapanların önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı. Gültepe, maliyetlerin düşmesi ve maliyet fırsatçılığının engellenmesi gerektiğini belirtti.

Temmuz Ayında Ara Zam Tartışmaları

Çalışanlar yüksek enflasyon döneminde ara zam beklentisi içindeyken Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Vedat Işıkhan’ın ara zam olmayacağını açıklamasıyla gündemdeki tartışmalar devam ediyor. Gültepe, maliyetlerin kontrol altına alınarak enflasyon beklentilerinin aşağı çekilmesi gerektiğini belirterek, “Ara zam olursa eski sarmala döneriz. Bu sarmaldan kurtulmak için bir bedel ödememiz gerekiyor.” dedi.

Döviz ve Enflasyon Oranı

Gültepe, dövizin enflasyon oranında artması gerektiğini vurgulayarak, “Dövizin üretici fiyatlarındaki artışla paralel olarak yükselmesi sürdürülebilirlik açısından önemli. Enflasyonun arttığı bir ortamda, dövizin de bu orana uygun şekilde artması gerekiyor.” şeklinde konuştu. Gültepe, kurun sürdürülebilir olması için enflasyon oranıyla uyumlu hareket etmesi gerektiğini belirtti.

Asgari Ücrete Yapılacak Ara Zamın Etkileri Tartışılıyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!