1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Asya Borsalarında Yatay Seyir Devam Ediyor

Asya Borsalarında Yatay Seyir Devam Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asya-Pasifik Piyasalarında Son Durum

Asya-Pasifik piyasaları, Euro Bölgesi Merkez Bankası (AMB) yetkililerinin faiz indirimine yönelik işaretlerle Salı günü yatay seyretti. Avustralya’da S&P/ASX 200 endeksi, beklenen perakende satış büyümesinin gerçekleşmemesiyle durağan bir seyir izledi. Japonya’da Nikkei 225 endeksi ve geniş tabanlı Topix ise farklı yönlere ilerledi. Güney Kore ve Hong Kong piyasalarında da benzer bir seyir izlendi.

AMB’nin Faiz İndirimi Sinyalleri

AMB yönetim konseyi üyesi ve Finlandiya Merkez Bankası Başkanı Olli Rehn’in euro bölgesindeki enflasyonun düşüşüne dikkat çekerek Haziran ayında faiz indirimine gidilebileceğini belirtmesi piyasaları hareketlendirdi. Euro bölgesindeki enflasyonun seyri ve AMB’nin para politikası adımları yakından takip ediliyor.

AMB’nin Beklenen Hamlesi

AMB Baş Ekonomisti Philip Lane’ın açıklamalarına göre, merkez bankası Haziran ayındaki toplantısında faiz indirimine gitme olasılığının yüksek olduğu belirtiliyor. Euro bölgesinde enflasyonun düşüş eğiliminde olması ve ekonomik göstergelerin zayıf seyretmesi, AMB’nin gevşeme adımları atabileceği sinyalini veriyor.

Asya Borsalarında Yatay Seyir Devam Ediyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!