1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Avrupa Borsaları Güne Yükselişle Başladı

Avrupa Borsaları Güne Yükselişle Başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa Borsaları Haftaya Yükselişle Başladı

Avrupa borsaları haftaya olumlu bir başlangıç yaptı. Stoxx Europe 600 gösterge endeksi, Almanya’da DAX 40 endeksi, İngiltere’de FTSE 100 endeksi, İtalya’da MIB 30 endeksi, İspanya’da IBEX 35 endeksi ve Fransa’da CAC 40 endeksi gibi önemli endeksler değer kazanarak işlem görmeye devam ediyor.

Küresel Piyasaların Gündemi

Küresel piyasalar, Avrupa Merkez Bankası’nın faiz kararı ve ABD’de açıklanacak istihdam raporu gibi verileri yakından takip ediyor. Analistlere göre, özellikle ABD’de açıklanacak tarım dışı istihdam verileri, ülkenin iş gücü piyasasına ilişkin önemli ipuçları sunabilir ve ABD Merkez Bankası’nın gelecekteki adımlarını etkileyebilir.

Faiz İndirimine İlişkin Beklentiler

Para piyasalarında, Fed’in faiz indirimi ihtimalleri değerlendiriliyor. Eylül, kasım ve aralık aylarındaki faiz indirimi beklentileri yükseliyor. ECB’nin ise bu hafta 25 baz puanlık bir faiz indirimi yapması bekleniyor. Ayrıca, Standard & Poor’s’un Fransa’nın kredi notunu düşürmesi ve Fransa’nın buna yönelik alacağı ekonomik tedbirler piyasalarda yakından izleniyor.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P), Fransa’nın kredi notunu “AA”dan “AA-“ye indirdi. Fransa Ekonomi Bakanı, kredi notu düşüşünün ardından kamu harcamalarında kısıntıya gidileceğini açıkladı.

Önemli Veri Takvimi

Bugün dünya genelinde imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri açıklanacak. Bu veriler, küresel ekonomik aktivite ve endüstriyel üretim hakkında önemli bilgiler sunabilir ve piyasalar üzerinde etkili olabilir.

Avrupa Borsaları Güne Yükselişle Başladı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!