1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Avrupa Borsaları, İngiltere Haricinde Yükseldi

Avrupa Borsaları, İngiltere Haricinde Yükseldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa Borsaları Günlük Değerlendirme

Avrupa borsaları, günü karışık bir seyirle tamamladı. Stoxx Europe 600 endeksi, hafif bir yükselişle günü tamamlarken, diğer önemli endekslerde ise karışık bir tablo görüldü.

Stoxx Europe 600 Endeksi

Gösterge endeks Stoxx Europe 600, günü yüzde 0,07’lik bir artışla 521,56 puandan tamamladı. Bu artışta, özellikle teknoloji ve sağlık sektöründeki şirketlerin performansı etkili oldu.

Almanya – DAX 40 Endeksi

Almanya’da DAX 40 endeksi günü yüzde 0,06’lık bir artışla 18.691,32 puandan tamamladı. Almanya’da özellikle otomotiv ve endüstriyel şirketlerdeki olumlu gelişmeler endeksi destekledi.

Fransa – CAC 40 Endeksi

Fransa’da CAC 40 endeksi günü yüzde 0,13’lük bir yükselişle 8.102,33 puandan kapattı. Fransa’da perakende ve enerji sektörü şirketlerinin performansı endeksi olumlu etkiledi.

İtalya – FTSE MIB 30 Endeksi

İtalya’da FTSE MIB 30 endeksi günü yüzde 0,02’lik bir artışla 34.467,67 puandan tamamladı. İtalya’da bankacılık ve turizm sektöründeki şirketlerin güçlü performansı endeksi destekledi.

İngiltere – FTSE 100 Endeksi

İngiltere’de FTSE 100 endeksi günü yüzde 0,37’lik bir düşüşle 8.339,23 puandan kapattı. İngiltere’de ise özellikle Brexit belirsizliği ve perakende sektöründeki zayıf performans endeksi aşağı çekti.

Avrupa borsaları, genel olarak karışık bir seyir izlerken, sektörel performanslar ve ülke ekonomilerine ilişkin gelişmeler endekslerdeki dalgalanmaları etkiledi. Yatırımcılar, önümüzdeki günlerde Avrupa borsalarındaki gelişmeleri yakından takip etmeye devam edecekler.

Avrupa Borsaları, İngiltere Haricinde Yükseldi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!