Avrupa Borsalarında Güne İyi Başlangıç

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avrupa borsaları, İtalya dışında genel olarak yükselişle güne başladı. Stoxx Europe 600 gösterge endeksi, Almanya’da DAX 40 endeksi ve İngiltere’de FTSE 100 endeksi değer kazanırken, İtalya’da MIB 30 endeksi hafif bir düşüş yaşadı. Bu durum, Avrupa’daki genel piyasa iyimserliğini yansıtıyor.

Küresel Piyasalardaki Gelişmeler

Euro/dolar paritesi şu sıralarda 1,0740 seviyesinde seyrediyor. Yatırımcılar, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) geleceğe yönelik adımlarına dair net sinyaller beklerken, piyasalarda bir belirsizlik hakim. Fed yetkililerinin temkinli duruşu, yatırımcıların risk iştahını etkiliyor. Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari’nin açıklamaları, faiz politikaları konusunda belirsizliği artırırken, yatırımcılar daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyor.

Dün Almanya’da açıklanan sanayi üretimi verilerine göre, mart ayında bir önceki aya göre yüzde 0,4 azalış yaşandı. Bu durum, Almanya ekonomisindeki büyüme hızında bir yavaşlamayı işaret edebilir. Bugün ABD’de açıklanacak olan toptan eşya stokları ve mortgage başvuruları verileri de küresel piyasaların seyrini belirleyebilir.

Öte yandan, yarın İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) para politikası kararları açıklanacak. BoE’nin politika faizini sabit bırakması beklenirken, yatırımcılar politika metni ve BoE Başkanı Andrew Bailey’nin açıklamalarını yakından takip edecek. Bu açıklamalardan gelecek sinyaller, piyasalarda dalgalanmalara neden olabilir.

Genel olarak küresel piyasalarda belirsizlik hakimken, yatırımcılar dikkatlerini merkez bankalarının politika adımlarına ve ekonomik verilere çevirmeye devam ediyor. Önümüzdeki günlerde alınacak kararlar ve açıklanacak veriler, piyasalardaki hareketliliği etkileyebilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Avrupa Borsalarında Güne İyi Başlangıç
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!