1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. AXA Türkiye CEO’su Ölken: Türkiye’de Sigorta Sektöründe Büyük Fırsatlar Var

AXA Türkiye CEO’su Ölken: Türkiye’de Sigorta Sektöründe Büyük Fırsatlar Var

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AXA Türkiye’nin Yatırımları

AXA Türkiye CEO’su Yavuz Ölken, AXA’nın Türkiye’de 200 milyon euro’dan fazla yatırım yaptığını belirtti. AXA, 51 ülkede faaliyet gösteren büyük bir sigorta organizasyonudur ve Türkiye’de hayat dışı, sağlık, elementer alanların yanı sıra emeklilik fonlarını da yönetmektedir. Ölken, Türkiye’deki sigorta potansiyeli ve gelişim fırsatları doğrultusunda 2023’ü Türkiye’de yatırımla kapattıklarını ifade etti.

Sigorta Sektöründeki Fırsatlar

Ölken, Türkiye’deki sigorta sektöründe büyük fırsatlar olduğunu vurgulayarak, KOBİ’lerde sigorta kullanımının düşük olduğunu, araç ve konut sigortalarının yaygınlaştırılması gerektiğini belirtti. Sağlık sigortalarının önemine de değinen Ölken, sigorta sektöründe büyümeyi hedeflediklerini ifade etti.

Depreme Karşı Sigorta Oranları

Ölken, depreme karşı sigorta oranlarının Türkiye’de düşük olduğunu dile getirerek, gelişmiş ülkelerde sigorta sektörünün deprem zararlarının daha büyük bir kısmını karşıladığını belirtti. Türkiye’de sigorta oranlarının artırılması durumunda devletin mali yükünün azalacağını ve yabancı yatırımcılardan reasürans yoluyla zararların karşılanabileceğini ifade etti.

Bireysel Emeklilik Sistemi ve Tasarruf

Ölken, Türkiye’deki bireysel emeklilik sisteminin önemine değinerek, sektörün 16 milyon sözleşme ve 800 milyar liralık fonla önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirtti. Devletin katkı payının artırılması ve tasarruf bilincinin yaygınlaştırılmasıyla sektörün daha da büyüyebileceğini ifade etti.

AXA Türkiye CEO’su Ölken: Türkiye’de Sigorta Sektöründe Büyük Fırsatlar Var
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!