1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Aygaz’dan Sendeo ve Kolay Gelsin İçin Açıklama Geldi

Aygaz’dan Sendeo ve Kolay Gelsin İçin Açıklama Geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aygaz ve Koç Holding Ortaklığıyla Yeni Bir İşbirliği: Kolay Gelsin

11 Ocak 2024 tarihinde kamuya açıklanan habere göre, Koç Holding ve Aygaz’ın birlikte paylarının tamamına sahip oldukları Sendeo Dağıtım Hizmetleri A.Ş. ile Ahmet Musul’un paylarının tamamına sahip olduğu Ekol Ekspres Kargo A.Ş. şirketlerinin faaliyetlerinin, Kolay Gelsin markası altında yürütülmesi planlanıyor. Bu işlem, Rekabet Kurumu tarafından onaylanmış durumda.

İşlemin detaylarına baktığımızda, Ahmet Musul’un Sendeo’nun sermayesinin yarısını temsil eden payları Aygaz ve Koç Holding’den satın alacak. Ardından, Sendeo’nun sermayesinde bir artış yapılacak ve Ahmet Musul’un sahip olduğu Kolay Gelsin sermayesini temsil eden paylar da Sendeo’ya devredilecek. Sonuç olarak, Aygaz, Koç Holding ve Ahmet Musul Sendeo’da doğrudan, Kolay Gelsin’de ise dolaylı olarak ortak kontrole sahip olacaklar.

Şirketler arasındaki bu yeni işbirliği, sektördeki rekabetin artmasına ve hizmet kalitesinin yükselmesine katkı sağlayabilir. Bu ortaklık aynı zamanda sektördeki güçlü oyuncuların bir araya gelerek sinerji yaratması açısından da önem taşıyor. Tüm bu gelişmelerin yatırımcılar ve sektördeki diğer paydaşlar için olumlu etkileri olması bekleniyor.

Aygaz’dan Sendeo ve Kolay Gelsin İçin Açıklama Geldi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!